Data dodania: 16-05-2016

Railway on you! Czyli kolej na Ciebie

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Speeq oferuje cztery kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański i francuski.

2. Społeczność tworzy kotwice pamięciowe, które pomogą w zapamiętywaniu słówek.

3. Część kursów jest płatna, ale ich jakość stoi na bardzo wysokim poziomie.

 

Profesjonalne narzędzie

 

Możliwość dogadania się za granicami kraju to nieoceniona umiejętność. Języki obce warto znać nie tylko dla własnego komfortu na wakacjach. Zdolność porozumienia się z zagranicznymi kontrahentami zdecydowanie wpływa na naszą wartość na rynku pracy. Zalety wynikające ze znajomości języków można mnożyć i wymieniać w nieskończoność, pytanie brzmi jednak: Jak się ich nauczyć? Nie ma żadnych magicznych zaklęć i niezawodnych trików, najważniejszy jest upór i chęci. Na szczęście istnieją narzędzia, które wydatnie przyczynią się do opanowania cennej wiedzy. Oczywiście jeśli będziemy z nich korzystać.

Dla każdego

 

Jednym z ciekawszych tego typu narzędzi jest aplikacja Speeq. Dzięki temu programowi wasz smartfon zamieni się w idealne narzędzie do nauki języków. Jakich? Na ten moment appka oferuje kursy angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego oraz francuskiego. Speeq przeprowadzi was przez wszystkie poziomy nauki – poczynając od totalnych podstaw, przez bardziej zaawansowane stopnie wiedzy, aż do słownictwa specjalistycznego z kategorii biznesu. Przy pierwszym uruchomieniu appki możemy wybrać dowolny kurs i lepiej aby była to decyzja przemyślana, bo za kolejne lekcje trzeba będzie zapłacić.

Sprawdzony sposób

 

Co właściwie otrzymujemy za sięgnięcie do portfela? Kurs podzielony jest na trzy elementy: zapamiętywanie, pisanie oraz słuchanie. Każde słówko to oddzielna karta, która będzie pokazywana nam tak długo, póki nie przekonamy aplikacji, że znaczenie danego wyrażenia jest dla nas jasne. Podobnie ma się sprawa z pisownią. Jeżeli nie będziemy popełniać błędów appka płynnie przejdzie do kolejnych słówek. Choć sposób na naukę jest niczym dupa – każdy ma swoją, to proponowany przez Speeq model wydaje się być wydajny oraz przyjemny. Warto zaznaczyć, że uczymy się jedynie słownictwa, po zasady gramatyczne trzeba będzie sięgnąć np. Do klasycznych podręczników.

Czytelnie i elegancko

 

Gdyby nauka języków obcych była tak prosta i intuicyjna jak interfejs aplikacji Speeq, to każdy z nas mógłby zostać poliglotą. Użytkowanie appki jest zwyczajnie przyjemne i na tyle proste, że możemy skupić się na poszerzaniu wiedzy zamiast tracenia czasu na poszukiwanie danej opcji. Dzięki czytelnym wykresom kołowym możecie na bieżąco śledzić swoje postępy, co nie tylko cholernie motywuje, ale też fajnie wygląda. Skoro już o motywacji mowa, to nie zapomnijcie o ustawieniu przypomnień. Zrobicie to bezpośrednio z poziomu aplikacji.

PRAWYm kciukiem ściągnął jej RAJTy

 

Jednym z wyróżników aplikacji są tak zwane kotwice pamięciowe. Ta poważnie brzmiąca nazwa to po prostu jedna z wielu mnemotechnik, czyli sztuczek ułatwiających zapamiętywanie informacji. Kotwica polega na ułożeniu zdania, często zupełnie bezsensownego, które będzie kojarzyło nam się z danym słówkiem i jego znaczeniem. Układaniem takich fraz zajmuje się społeczność korzystająca z aplikacji Speeq. Niektóre kotwice są genialne i naprawdę pomocne, inne zaś tak głupie, że… i tak zapadają nam w pamięć, a przecież o to chodzi.

Finito

 

Aplikacji służących nauce języków jest wiele, więc wszystkie muszą się stale rozwijać, aby nie zostać w cieniu konkurencji. My jako konsumenci tylko na tym korzystamy. W wyścigu o użytkownika Speeq połączył sprawdzony sposób nauki z kilkoma przydatnymi funkcjami, a całość zapakował w ładną oprawę. I choć za większość materiałów trzeba zapłacić, to dokładnie wiemy na co wydajemy pieniądze – na solidną dawkę wiedzy. Sami przetestujcie appkę pobierając ją za darmo na Androida lub iOS, a już za parę tygodni na pytanie „Do you speak English?” będziecie mogli dumnie odpowiedzieć: Si, seniorita.

Metryczka

 

Sprawne posługiwanie się językami obcymi to jedna z najbardziej cenionych umiejętności dzisiejszych czasów. Na szczęście wraz z rosnącymi wymaganiami, poprawiają się też sposoby na naukę. Dzięki aplikacji Speeq poćwiczycie angielskie, niemieckie, hiszpańskie i francuskie słówka.

Screeny z aplikacji

 Oficjalna zajawka aplikacji