Data dodania: 09-09-2016

Hasła są passé

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Clef pozwala zapomnieć o hasłach, wystarczy mieć przy sobie smartfona.
2. Aby sie zalogować trzeba nakierować obiektyw aparatu na “fale” na ekranie.
3. Niewiele polskich serwisów współpracuje z programem.

Dziesiątki haseł

 

Czy jesteście w stanie określić w ilu serwisach internetowych posiadacie konto? Prawdopodobnie jest to przynajmniej kilkanaście portali. Zapamiętanie haseł do wszystkich jest bardzo trudne, chyba, że korzystamy z tego samego ciągu liter i cyfr w każdym przypadku, co jest, delikatnie mówiąc, ryzykowne. Powstała jednak aplikacja, dzięki której możemy zapomnieć o hasłach – aby się zalogować, wystarczy, że będziemy mieli przy sobie smartfona. Zapraszamy na recenzję appki Clef.

Jak to działa?

 

Kiedy chcemy zalogować się na swoje konto na danym portalu, zamiast dobrze znanych pól do wpisania loginu i hasła, pojawia się złożona z wielu kresek “fala”. W tym momencie do akcji wchodzi nasz smartfon. Uruchamiamy aplikację, wprowadzamy ustalony, czterocyfrowy pin, a następnie kierujemy obiektyw aparatu na falę. Po chwili jesteśmy już zalogowani. Appka nieźle współpracuje z komputerem, ale nie skorzystamy z tego patentu, kiedy chcemy zalogować się na urządzeniu mobilnym.

Działa, ale gdzie?

 

Do samego działania aplikacji nie sposób się przyczepić – byliśmy zaskoczeni, jak szybko telefon odczytuje kod z monitora. Wystarczyło mniej więcej nakierować oko aparatu, aby w ułamku sekundy cała procedura dobiegła końca. Najważniejsze jednak jest to, gdzie konkretnie możemy skorzystać z perfekcyjnie działającego narzędzia. Z często używanych stron należy wymienić chociażby Facebooka, albo WordPress. Problem w tym, że w samej aplikacji nie ma żadnej listy serwisów, w których możemy użyć Clef.

Prosty interfejs

 

Interfejs aplikacji jest bardzo dobrze zaprojektowany, nie powinniśmy mieć problemów z jej obsługą. Główny ekran to oś czasu, która pokazuje wszystkie akcje wykonane za pomocą appki, czyli gdzie i kiedy zalogowano się korzystając z programu. U dołu ekranu znajduje się minutnik, który wskazuje za ile zostaniemy wylogowani z danego serwisu. Czas możemy dowolnie ustalić – od kilku minut, do nieskończoności.

Musi się rozwijać

 

Twórcy aplikacji Clef stworzyli narzędzie, którego działanie nie budzi żadnych zastrzeżeń. Niestety użyteczność aplikacji jest teraz w rękach serwisów, które umożliwią swoim użytkownikom korzystanie z programu. “Niestety”, ponieważ na ten moment aplikacja nie jest zbyt dużym ułatwieniem dla przeciętnego Polaka ze względu na niemal zerowe wsparcie dla polskich serwisów. Clef to świetna idea i mamy nadzieję, że będzie rozwijała się w jeszcze szybszym tempie. Darmową aplikację pobierzecie na urządzenia z Androidem i iOS.

Podsumowanie

 

Clef to aplikacja, dzięki której możemy logować się bez użycia hasła. Wystarczy nakierować oko aparatu na monitor i zgrać poruszające się “fale”. Aby program się rozwijał, więcej portali musi współpracować z twórcami appki.

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 10

Interfejs: 9

Użyteczność: 6

Screeny z aplikacji na telefonie