Data dodania: 21-07-2016

Kontrola nad nawykami

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Śledzenie Nawyków Loop to darmowa aplikacja na Androida.
2. Pomoże ona wdrożyć w życie dobre nawyki i śledzić ich wykonywanie.
3. Minimalistyczny interfejs jest bardzo przyjazny.

Mycie rąk i sprzątanie salonu

 

Nawyki, czyli drobne, wykonywane regularnie czynności, to ważny element codzienności. Wcielenie w życie dobrych nawyków może realnie przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia, relacji z innymi, domowej atmosfery, a nawet sukcesu zawodowego. Człowiek nie jest jednak maszyną, więc wdrożenie nowych, dobrych przyzwyczajeń może zająć wiele tygodni, a może i miesięcy. Twórcy aplikacji Śledzenie Nawyków Loop dają nam narzędzie, dzięki któremu dokładanie prześledzimy proces wykonywania obowiązków.

Prostota obsługi

 

Aby zacząć korzystać z aplikacji wystarczy dodać kilka nawyków, które chcemy wdrożyć do swojego życia, albo po prostu mieć pewność, że o nich nie zapomnimy. W nowo otwartym oknie wpisujemy nazwę, krótki opis, a także ustalamy ile razy w tygodniu powinniśmy wykonać daną czynność. Dodatkowo ustawimy też przypomnienie w formie alarmu. Dobrze, że wszystko jest w jednym miejscu – dzięki temu dodanie nowego nawyku trwa nie więcej niż pół minuty, a my nie musimy grzebać w menu aplikacji w poszukiwaniu chociażby wspomnianych wyżej przypomnień.

Niewiele opcji

 

Widok ogólny to lista wszystkich dodanych obowiązków połączona z prostym kalendarzem. Z poziomu tego ekranu zaznaczamy wykonanie nawyków – wystarczy przytrzymać palec na ptaszku w odpowiedniej kolumnie (data). Używając przycisku w prawym górnym rogu otworzymy menu, które zawiera tylko kilka opcji m.in przejście do ustawień, a także “tryb nocny”, o którym więcej za chwilę.

Minimalizm z ciekawostką

 

Interfejs przypadł nam do gustu z powodu swojego skrajnego minimalizmu. Lista obowiązków jest wyeksponowana i nic nie odciąga od nich naszej uwagi. Śledzenie Nawyków Loop to z założenia taka aplikacja, do której zaglądamy kilka razy dziennie. Dzięki temu, że niemal wszystko co istotne wykonujemy z poziomu jednego ekranu, to appka nie zabiera nam więcej czasu niż jest to konieczne. Wspomniany tryb nocny zmienia kolor całego interfejsu na ciemne barwy, dzięki czemu używanie programu po zmroku nie jest męczące dla oczu. Ciekawostką jest możliwość zaznaczenia w ustawieniach opcji, aby aplikacja wykorzystywała ekran AMOLED. Dzięki temu wyświetlacz nie jest podświetlany w tych miejscach interfejsu, gdzie powinna być czerń, co przekłada się na dużą oszczędność baterii. Szkoda, że tak niewiele twórców korzysta z tego rozwiązania w swoich programach.

Podsumowując

 

Śledzenie Nawyków Loop to nie ten rodzaj appki, który zalewa nas “wodotryskami”, ciągle oferuje zakup wersji premium i obfituje w opcje i kolory. To prosta aplikacja, a właściwie narzędzie, które służy do określonej czynności i nie kradnie nam czasu. Naszym zdaniem to bardzo dobry wybór dla tych, którzy chcą pilnować swoich obowiązków i postanowień, a także dokładnie śledzić historię ich wykonywania. Śledzenie Nawyków Loop pobierzecie za darmo na urządzenia z Androidem.

Metryczka

 

Śledzenie Nawyków Loop to prosta, darmowa aplikacja. Za jej pomocą sukcesywnie wdrożymy w życie nowe nawyki i postanowienia, a także prześledzimy historię wykonywania tych, które już weszły nam w krew.

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 7

Interfejs: 8

Użyteczność: 9

Screeny z aplikacji na telefonie