Data dodania: 14-07-2015

Odblokowywanie telefonu po nowemu

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Smartfon czy tablet to prywatne urządzenia, zawierające często informacje, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Najlepiej zawsze mieć urządzenie przy sobie, ale po pierwsze nie zawsze jest to możliwe, a po wtóre czasami trudno odmówić bliskiej czy znajomej osobie, jak ta prosi o udostępnienie naszego telefonu. AppLock wydaje się w tym miejscu idealny rozwiązaniem chroniącym naszą prywatność.

AppLock to aplikacja umożliwiająca ograniczenie dostępu do naszego urządzenia. W odróżnieniu od wielu podobnych aplikacji, często stanowiących natywną funkcjonalność smartfonów i tabletów, AppLock ma kilka typów autoryzacji dostępu. Dwa podstawowe to autoryzacja z wykorzystaniem obrazu lub dźwięku. Konfigurując aplikację nagrywamy zatem swój głos, lub robimy zdjęcie twarzy. Jeżeli zdecydowaliśmy się na autoryzację z wykorzystaniem zdjęcia, przy każdej próbie odblokowania smartfona, urządzenie sprawdzi z wykorzystaniem przedniej kamery, czy na pewno aktualny użytkownik to właściciel. Jeżeli wybraliśmy wariant głosowy będziemy musieli powiedzieć do mikrofonu nagraną wcześniej krótką sentencję. Jako uzupełnienie mamy również do dyspozycji klasyczny wariant ze wzorem do narysowania, ale ma on tutaj charakter zabezpieczenia „awaryjnego”, gdyby z jakichś powodów zawiódł jeden z dwóch podstawowych. Nie będzie chyba jedna zbyt często wykorzystywane. Aplikację używamy już ponad miesiąc i mechanizm rozpoznawania twarzy nie zawiódł ani razu.

Aplikacja daje możliwość ograniczenia dostępu nie tylko do smartfone’a jako całości, ale również do wybranych aplikacji i lokalizacji w telefonie. Mamy zatem możliwość ustawienia dodatkowego zabezpieczenia np. do facebooka, smsów, kalendarza, katalogu zawierającego zdjęcia, albo ustawienia telefonu.

W ramach dostosowania aplikacji do indywidualnych potrzeb możemy wybrać częstotliwość autoryzacji, spośród 3 dostępnych wariantów: przy każdorazowym włączeniu telefonu, przy każdorazowym użyciu aplikacji, lub jeden raz dla aplikacji w ramach jednej sesji.

Applock dostępny bez opłat na każdego Androida.

Screeny z aplikacji