Data dodania: 21-10-2014

Assassin’s Creed w wersji mobilnej

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Seria Assassin’s Creed, jedna z flagowych produkcji firmy Ubisoft, co jakiś czas oferuje nam nowe, wspaniałe tytuły. Do jednego z nich Assassin’s Creed IV: Black Flag, producent oferuje nam także mobilną wersję utrzymaną w pirackim stylu – Assassin’s Creed Pirates.

W Assassin’s Creed Pirates wcielamy się w postać Alonzo Batilla, pirata z Karaibów. Historia toczy się w czasach tzw. Złotej Ery Piratów (w XVII wieku). Nasz bohater więziony jest na statku, który zostaje przejęty przez innego pirata – La Buse. Daruje on życie Alonzowi, pod warunkiem, że dołączy się do niego wraz ze swoją załogą. La Buse niedługo po podboju przepada bez wieści zostawiając za sobą jedynie enigmatyczny list, dzięki któremu Alonzo zyskuje nowy cel – odnalezienie mistycznego skarbu. By go zdobyć weźmiesz udział w ponad 50 emocjonujących misjach fabularnych i pobocznych! A na swojej drodze spotkasz słynne postaci historyczne, takie jak Sam Bellamy, Ben Hornigold, czy nawet – Czarnobrody!

Rozgrywka jest bardzo zbliżona do elementów obejmujących morskie podboje na „Kawce”, bohatera Assassin’s Creed IV: Black Flag – Edwarda Kenway’a. Eksplorujemy morza, szukając celów w różnych regionach, po drodze abordażując napotkane okręty i zdobywając kolejne wieże.

W trakcie gry napotkamy na różne zadania. Niektóre misje będą obejmowały zabójstwa, inne podboje obcych statków, przejmowanie kontroli nad wieżami strażniczymi, a także podboje na czas. Na niektórych statkach, które zostaną przez nas złupione, możemy znaleźć mapę skarbów. Nawigując okręt, zgodnie z zawartymi na niej wskazówkami i przy użyciu lunety możemy zdobyć cenne przedmioty.

Przeprowadzając bitwy morskie, zdobywasz doświadczenie i surowce potrzebne do rozbudowy Twojego statku. Nawigowaniem nim jest bardzo proste – już na początku gry zapoznajesz się podczas krótkiego wprowadzenia z dostępnymi komendami, takimi jak przyśpieszanie, zwalnianie, cumowanie oraz operowanie sterem. Możesz także rozwijać aspekty ekonomiczne rozgrywki – w tawernach rekrutujesz załogę, a konkretni marynarze mogą dać Ci bonusy, które poprawiają Twoje statystyki.

Pod względem technicznym gra prezentuje się bardzo dobrze. Już na samym początku możemy wyciągnąć ten wniosek, patrząc na wodę otaczającą nasz statek. Przyjemnie faluje, oraz odbija światło, widzimy także cienie. Gra nie należy do serii „płaskich i bez głębi”. Jest to gra, którą śmiało możemy umieścić w kategorii “najlepsze gry na androida”. Trzeba jednak pamiętać, że będzie działać płynnie na szybkich urządzeniach, z Androidem w wersji co najmniej 4.2 Jelly Bean oraz na iOS – 6.0.

Grę polecamy wszystkim fanom historycznych wędrówek w czasie, ekscytującego pirackiego życia i dobrej zabawy. Assassin’s Creed Pirates to doskonały dodatek dla entuzjastów całej serii od Ubisoftu. Zapewni rozrywkę na długie godziny!

Ze względu na pojawiającą się w fabule przemoc, grę polecamy osobom po 16 roku życia.

Assassin’s Creed Pirates:

Trailer

Screeny z gry