Data dodania: 02-09-2015

Pogoń za krową

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Absurdalna fabuła gry

Astro Run to lekka gra utrzymana w iście kosmicznej konwencji. Jak wspomniano wyżej, fabuła jest równie oryginalna, co absurdalna: z jednej z licznych planet wszechświata znika krowa, porwana przez tajemniczy promień, a gracz, zasiadając za sterami rakiety, ma za zadanie odbić ją z rąk porywaczy.

Tak naprawdę tytułowej krowy nie zobaczymy już nigdy, bo Astro Run to niekończąca się, generowana losowo zręcznościówka, która zakończyć się może tylko rozbiciem naszego pojazdu o asteroidę. W praktyce chodzi tu o unikanie przeszkód i zebranie jak największej ilości gwiazdek i innych bonusów.

Scenariusz rozgrywki

Taka formuła mogłaby się szybko znudzić, gdyby nie liczne usprawnienia, które wprowadzono do gry. Przede wszystkim, za zebrane w trakcie lotu gwiazdki możemy nabyć rozmaite usprawnienia naszej rakiety: zmienić jej kolor, dodać naklejki, piktogramy i innego rodzaju ozdoby czy kupić jednorazowe bonusy (tarcza, dopalacz, etc.). Z czasem odblokowujemy zupełnie nowe modele rakiet, z czego każda dysponuje jakąś zdolnością specjalną.

W grze występują również diamenty (waluta premium), które możemy kupić za prawdziwe pieniądze lub zebrać na trasie lotu. To nie koniec niespodzianek, bo co jakiś czas zbieramy literki (dosłownie!) układające się w jakieś kosmiczne słowo, np. NEBULA. Po skompletowaniu całego wyrazu, otrzymujemy niespodziankę.

Laser śmiertelnym wrogiem rakiety

Kosmos najeżony jest asteroidami, a nasza rakieta nie odznacza się najwyższą odpornością na zderzenia: jedną kraskę jakoś wytrzyma, ale kolejna to już pewna katastrofa. Inaczej sprawa ma się z promieniami laserowymi, przeszywającymi wszechświat co jakiś czas: spotkanie z nimi to natychmiastowy koniec gry. Oczywiście żaden koniec nie jest ostateczny, jeśli ma się diamenty – wtedy, za drobną opłatą, można kontynuować rozgrywkę.

Klasycznym elementem są również osiągnięcia, które zachęcają nas do kolejnych lotów. Zadania nie są zbyt oryginalne (zbierz 50 gwiazdek, przeleć 250 jednostek odległości), ale skutecznie zatrzymują użytkownika przy aplikacji.

Rakiety małe i duże

Każda rakieta manewruje trochę inaczej, sterowanie jest intuicyjne (żyroskop lub dotyk) i dobrze wyważone. Ale Astro Run jest też stosunkowo trudną grą, przetrwanie w kosmosie więcej niż kilku minut wymaga nie lada zręczności. To sprawia, że każde niepowodzenie rodzi ochotę na kolejne podejście. Grafika jest oszczędna w formie, ale dbałość o szczegóły cieszy oko. Jest kolorowo i lekko. Zabawa za darmo na tablecie i smartfonie z Androidem albo iOS

Screeny z gry