Data dodania: 16-07-2015

Baza darmowych sieci wifi

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Wakacje w pełni. Wielu z nas uda się na zasłużony odpoczynek gdzieś w kraju, bądź poza jego granicami. Generalnie będzie spędzało czas poza domem, z dala od swojego źródełka internetu. Pojawi się zatem problem zorganizowania dostępu do sieci. Limity mobilnego internetu Polsce często są bardzo skąpe, a na koszty internetu za granicą można spuścić jedynie zasłonę milczenia. Nie ma jednak co załamywać rąk, jest Wifi Map.

Wifi Map to bardzo użyteczna aplikacja pomagająca zlokalizować sieci wifi dostępne w okolicy wraz z hasłami dostępowymi. Sieci oczywiście są darmowe.

Jak twierdzą twórcy, Wifi Map to największa na App Store społeczność wifi z darmowymi hotspotami i komentarzami prawdziwych użytkowników. Nie znalazłem informacji ile sieci dodanych jest do bazy, ale wystarczy pobieżnie przejrzeć mapy kilu miast, aby przekonać się, że są ich tysiące, dziesiątki tysięcy, całe mnóstwo J Co ważne w przypadku zachodnich aplikacji, teren Polski jest również uwzględniony i bez problemu znajdziecie również liczne polskie hotspoty.

Dostępne w Twoje okolicy sieci wifi prezentowane są na dwa sposoby. Przede wszystkim jest to mapa, na której w postaci pinezek zaznaczone są konkretne lokalizacje dostępnych sieci. Alternatywnie prezentowana jest również lista sieci, posegregowane według kryterium odległości od Twojej aktualnej pozycji, wraz z informacją o dokładnym adresie.

Hasła nie są weryfikowane przez Twórców, zatem ich poprawność zależy jedynie od wiarygodności osoby, która sieć z hasłem dodaje do bazy. Może się zatem zdarzyć, że podane hasło jest błędne i nie uda nam się skorzystać z darmowego internetu. Zawsze warto jednak próbować, wszak to nic nie kosztuje, a potencjalna korzyść jest przecież trudna do przecenienia 🙂

Podstawowym mankamentem jest fakt, że darmowa wersja Wifi Map działa niestety tylko w trybie online. Najlepiej zatem przed wyjazdem sprawdzić dostępne w danym rejonie sieci i porobić printscreeny. Możliwość ściągnięcia dostępnych sieci bezpośrednio do aplikacji, tak aby dostępne były również offline, występuje tylko w wersji płatnej.

Wifi Map jest niewątpliwie bardzo przydatnym gadżetem dla turystów, szczególnie tych podróżujących poza granice Polski.

Wifi Map jest darmowe i dostępne na każde urządzenie z Androidem i iOSem.

Screeny z aplikacji