Data dodania: 22-06-2015

Krótkie, logiczne łamigłówki

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Blockwick 2 Basics to nieuporządkowany świat pomieszanych kształtów i kolorów, w którym Twoim zadaniem jest zaprowadzenie porządku, połączenie ze sobą, wszystkich znajdujących się na planszy, kolorowych bloków. Jedyne co możesz robić, to przesuwać bloki po planszy w ramach wolnego miejsca. Czas w jakim uda się rozwiązać przedstawiony na planszy układ zależy od gracza i jego umiejętności, można jednak pokusić się o uniwersalny wniosek, że pojedyncze rozgrywki są bardzo krótkie.Mechanikę gry idealnie pokazuje załączone poniżej video.

Jak większość gier logicznych, ta również jest podzielona na części o zróżnicowanych poziomach trudności. Pierwsze plansze są bardzo proste, idealne na początek, żeby zrozumieć ideę gry. Z czasem oczywiście robi się trudniej i kolejne wyzwania trudno już wykonać „odruchowo”. Rosnąca trudność powodowana jest coraz bardziej skomplikowanymi układami, kształtami klocków i planszy, ich ułożeniem i dostępnymi ruchami.

Grafika jest czysta i minimalistyczna, utrzymana w jasnej i stonowanej kolorystyce. Idealne zestawienie. Całość uzupełnia znakomicie skrojony podkład dźwiękowy komponujący się zarówno z grafiką jak i mechaniką Blockwick 2 Basic.

Blockwick 2 Basics to darmowa wersja gry dostępnej na Androida i iphone’a o niemal identycznym tytule Blockwick2. Różnica polega na liczbie dostępnych plansz. Darmowa wersja zawiera 2 poziomy trudności i 32 plansze, płatna odpowiednio 9 i 160. Niestety wersja pełna „Blockwick 2” to wydatek 22 zł. Sporo jak na podobne tytułu.

Screeny z gryOficjalny trailer gry