Data dodania: 09-09-2015

Drinkowa książka kucharska

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Zostań bohaterem imprezy

Robić samemu można, należy, a czasami trzeba. Po zrobieniu należy zostać bohaterem miejsca, które uświetniło się swoją zręcznością, sprytem, a czasami nawet talentem. Jeśli nie posiadasz tych cech lub trzymasz je na specjalne okazje, możesz zostać bohaterem swojego barku i każdej zakrapianej imprezy dzięki aplikacji Cocktail Flow.

Kieszonkowy barman, w którego zamienia twój telefon Cocktail Flow posiada całe mnóstwo przydatnych funkcji i opcji, które spełnią każde marzenie coraz bardziej pijanych bywalców imprez wszelakich. Zachcianki ubrane będą w cudzysłowy. Osoba spełniająca zachcianki zostaje bohaterem.

Zaskocz mnie

Suprise me to pierwsza (lub ostatnia) z brzegu funkcja, którą daje ci ta potężna aplikacja. Nie wiesz co chcesz, w sumie to lubisz wszystko, możesz wszystko kupić (lub już wszystko masz) i chcesz się napić. Po kliknięciu sterty pudełek symbolizujących prezent o niespodziewanej zawartości otrzymasz dokładny przepis na coś co możesz wypić.

Oryginalny katalog drinków

Lakoniczny opis przepisów na drinki w Suprise me miał być zaskoczeniem, dlatego znalazł się powyżej. W sekcji Categories wszystko będzie dużo bardziej poukładane. W tym miejscu wszystkie drinki są ładnie posegregowane i skatalogowane. Nie ma przypadku. Możemy przeglądać drinki jak bibliotekarz (po nazwach), jak żołnierz (po alkoholach bazowych), jak osiemnastolatka (po kolorach), czy jak facet (po typach). Listy są schludne, ładne i czyste. Obok miniatur zdjęć obrazujących optymalną prezentację drinka, znajdują się ich nazwy, a poniżej skrót zawartości. Po stuknięciu puknięciu na pozycję z listy przed naszymi oczyma pojawiają się nadjeżdżające z prawej strony elementy składowe drinka (często w swej jeszcze nie ciekłej formie), a pod nimi rozciąga się lista potrzebnych składników. Klikając w shaker u góry ekranu możemy przejść do dokładnego przepisu wykonania mikstury, a w kółko kliknąwszy natkniemy się na szereg podobnych kombinacji.

Skomponuj drinka z dostępnych składników

Gdy w odpowiedzi usłyszysz, że ma wódkę, sok pomarańczowy i pusty portfel, to dwie następne funkcje nie zrobią z ciebie herosa. Jeśli masz trochę więcej, to pewnie w tym momencie zakochasz się w tej aplikacji. Funkcja Barstock umożliwia w szybki i obrazowy sposób odtworzenie zawartości twojego barku w telefonie. Informacje te przepuszczone przez potężną informatykę, przedstawią wszystkie drinkowe kombinacje możliwe do wykonania. Mistrzostwo świata! Jeśli z menu głównym omsknie ci się palec i trykniesz Shopping, zobaczysz całą paletę możliwości, które będą dostępne po dokonaniu niewielkiego (lub znacznego) wzbogacenia twojego arsenału alkoholi. To wszystko z przykładowymi cenami w Euro lub Funtach Szterlingach (złotówek, jak i języka polskiego niestety nie uraczymy).

To co zawsze

Kolejną z zakładek jest Favourites, która przeniesie cię do twojego osobistego alkoholowego raju, jeśli oczywiście uprzednio pozaznaczasz swoje anielskie drinki gwiazdkami. Jak wypijesz już wszystko, w Packages możesz dodać nowe płatne paczki drinków i zainstalować je w swojej aplikacji. Jak się trochę pogubisz, to w Guides znajdziesz serię przydatnych wskazówek o przyrządach barmańskich, robieniu dekoracji i o zakamarkach Cocktail Flow.

Oprawa graficzna aplikacji

W jakąkolwiek zakładkę, funkcje czy opcję nie wejdziesz wszystko jest bardzo przyjemne dla oka. Tropikalnie kolorowa szata graficzna, bardzo dobre grafiki, zdjęcia i animacje skutecznie podkręcają ochotę na kolejnego drinka. Przejrzystość, przyjemność i mnóstwo przydatnych informacji. Jedyny minus to to, że w ustawieniach brak możliwości powiększania czcionki. Podczas testów aplikacji były momenty, w których bardzo by się przydała.

Resumując, Cocktail Flow zrobi z ciebie boga imprezy, błyskotliwego dżentelmena na randce i wyrafinowanego bywalca na wernisażu. Całe mnóstwo bardzo przydatnych funkcji, przejrzysta i łatwa obsługa oraz ładny wygląd sprawiają, że chce się pić. Pijmy więc i weselmy się. Nie zgub tylko telefonu! Aplikacja typu must have przed każdą domówką. Aplikacja zupełnie darmowa, dostępna na dwa systemy: Android i iOS.

Screeny z aplikacji