Data dodania: 10-06-2015

Przepisy kulinarne po nowemu

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Serwisów i aplikacji z przepisami jest dużo, nawet bardzo dużo. Jedne próbują wyróżnić się liczbą przepisów, inne oryginalnością receptur czy ich zróżnicowaniem, jeszcze inne stawiają na bardzo apetyczne zdjęcia gotowych potraw. Wydawałoby się, że trudno tutaj znaleźć niszę, coś unikalnego, co pozwoliłoby się wyróżnić. Twórca aplikacja Cookentials taki unikalny pierwiastek znalazł. Cały przepis rozpisany jest w postaci infografiki.

Nie musisz scrollować, czytać, domyślać się co autor miał na myśli. Wszystko widzisz na jednym ekranie. Wiesz jakich składników potrzebujesz, w jakiej ilości i co z poszczególnymi trzeba zrobić. Całość wygląda bardzo przyjaźnie, oryginalnie i estetycznie. Na dzień dzisiejszy aplikacja zawiera niespełna 60 przepisów, ale formuła jest na tyle pojemna, że przepisów na pewno będzie przybywało. Zdecydowana większość przepisów jest jednocześnie bardzo prosta wykonaniu, przynajmniej sprawia wrażenie prostych.

Aplikacja jest dziecinnie prosta. Intuicyjnie wiesz co zrobić, żeby przełączyć kolejny przepis, czy wyświetlić szczegóły przygotowania. Oprawa graficzna to przede wszystkim zdjęcia potraw i infografiki z przepisami. Tak długo jak jedne i drugie będą wyglądały apetycznie, tak długo grafika będzie cieszyła oko.

Fajny gadżetem jest integracja aplikacji z kalendarzem google’owym. Pozwala to jednym kliknięciem zarezerwować odpowiednią ilości czasu na gotowanie.

Twórca aplikacji wyposażył ją także w mechanizm wyszukiwania przepisów, choć na chwilę obecną, w tym wypadku, bardziej pasuje tryb niedokonany. Wyszukiwarka jest, ale niestety nie działa. Nawet próba wpisania wyrazu znajdującego się w nazwie przepisu kończy się brakiem wyników. To oczywiście niuans, ale jednak drobna rysa jest.

Aplikacja jest całkowicie darmowa, dostępna na platformę Android.

Screeny z aplikacji