Data dodania: 12-02-2015

Trudna gra logiczna

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Jako małe dziecko, chyba każdy z nas układał klocki lego lub puzzle. Zabawa ta uczyła nas kreatywności, logicznego myślenia oraz planowania. Tego rodzaju gry nigdy się nie nudzą J Dobrze wiedzą o tym twórcy programów na urządzenia mobilne, prześcigając się w wydawaniu co raz to nowych „układanek”. Jedną z takiej gier jest Cross Fingers. Tytuł może być lekko mylący, nie chodzi w niej o krzyżowanie palców, a o układnie drewnianych bloczków, tak by utworzyły konkretną figurę.

Cross Fingers to gra dostępna na iPad i iPhone, którą z łatwością pobierzesz ze sklepu z aplikacjami na system iOS. Jest w pełni darmowa i posiada bardzo dużo map. Już na początku wybierasz poziom trudności, który będzie miał duży wpływ na to jakie „klocki” trafią Ci się w trakcie gry.

Pierwsze poziomy są całkiem proste. Twoim oczom ukazuje się plansza, na której zaznaczony jest wklęsły obszar – to właśnie w to miejsce należy poprzesuwać rozsypane po mapie klocki. Z czasem na Twojej drodze staną przeszkody takie jak ścianki, czy inne ogrodzenia. Wtedy zabawa zaczyna się naprawdę 😉 Musisz bardzo dobrze przemyśleć, który klocek przesunąć w pierwszej kolejności, by nie zablokować pozostałych. Dodatkową trudnością są staną się także czerwone elementy, które są jakby na sprężynach – mogą przemieszczać się po mapie tylko w określony sposób (na przykład tylko do przodu i do tyłu od początkowego miejsca). Czasem też będziesz musiał użyć większej ilości palców 😉

W Cross Fingers istnieje możliwość płatnego odblokowania poziomów, ale przy odrobinie zapału możesz przejść całą grę samodzielnie. Masz również możliwość bezpłatnego odblokowania kilku poziomów, ale pamiętaj, rób to z rozwagą, ponieważ ta ilość jest mocno ograniczona. Lepiej zostawić tę okazję na trudniejsze mapy, pod koniec gry.

Cross Fingers jest grą, która zaczyna się niewinnie, ale później wymaga naprawdę dużo kombinowania, by ukończyć poziom. Polecamy ją fanom łamigłówek i gier logicznych.

Screeny z gry: