Data dodania: 04-01-2016

Pomidor zamiast zegarka

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Zarządzanie czasem pomidorem

Zanim wnikniemy głębiej w zakamarki samej aplikacji, należy się kilka słów wyjaśnienia. Technika produktywnego zarządzania czasem zwana Pomodoro to wymysł Włocha, Francesco Cirillo, a sama nazwa pochodzi od minutnika w kształcie owocu podszywającego się pod warzywo, którego używał. Geniusz prekursora tej metody ujawnił się w 25-minutowych okresach produktywności i 5-minutowych przerwach. Po kilku Pomordorach należy się dłuższy 15 – minutowy relaks. Ot cała filozofia.

Minutnik w wersji mobilnej

Aplikacja mechaniczny pomidor to nic więcej jak minutnik w formie elektronicznej. Nieoczywista przewaga aplikacji nad mechanicznym rozwiązaniem może tkwić między innymi w różnorodności powiadomień dźwiękowych, dzienniku aktywności i schludnej graficznej oprawie zegara przystosowanego do krótkich zadań dzielonych przerwami.

Personalizacja aplikacji

Na korzyść projektantów należy stwierdzić, że czas odmierzany jest z zegarkiem w ręku. Zestaw dźwięków i sygnałów świetlnych powiadamia nie tylko o rozpoczęciu i zakończeniu okresu działania oraz przerw, ale także o zbliżającym się końcu aktywności. Te dwie niesamowite funkcjonalności są w pełni personalizowalne. Mamy do wyboru sześć różnych tarczy zegara i kilka rewelacyjnych kolorów oznaczających różne okresy. Ale kolory i wskazówki mogą być kolorowe nie tylko w aplikacji, ale także w stworzonym specjalnie na potrzeby tego programu widżecie. No do prawdy, rewelacja!

Możemy nie tylko śledzić aktualny stan naszych produktywnych poczynań, ale także sprawdzić w kalendarzu ile super pomidorów roztrzaskaliśmy o garb lenistwa danego dnia, tygodnia, czy miesiąca. Rzeczywiście, my robimy, a aplikacja pokazuje, że zrobiliśmy. Tylko co zrobiliśmy?

Aplikacja aplikacją, ale po co ?

No właśnie. Żarty żartami, ale zwiększenie efektywności różnych codziennych działań może wpłynąć na nasze życie w bardzo korzystny sposób. Poprawienie systematyczności i dodatkowa motywacja wynikająca z użycia metody Pomidora przysporzyła jej wielu szczęśliwych orędowników. Aplikacja Mechaniczny Pomidor pomaga nam w tym jedynie połowicznie.

Otóż, jak mogliście się spodziewać, przed rozpoczęciem działań pomidorowych dobrze mieć gęstą listę czynności do wykonania. Darmowa wersja aplikacji nie daje nam możliwości ani wpisania ani upload’owania spisu zadań. Dalej potrzebna nam kartka i długopis. To może jeszcze dorzucimy minutnik i wykasujemy aplikację?

Niezbędne funkcje wymagają opłaty

Żeby skorzystać z listy zadań w Mechanicznym Pomidorze musimy wykupić dodatkową aplikację innego producenta o nazwie Tasker za 14,99zł, która pozwoli nam tworzyć listy zadań lub też Pakiet Rozszerzony za 10zł umożliwiający wgranie własnego spisu z pliku tekstowego.

Aplikacja Mechaniczny Pomidor w swojej podstawowej wersji wydaje się być po prostu głupia. Nic nie jest jednak głupie, jeśli działa i nie szkodzi. Nic nam nie szkodzi, więc jeśli sama możliwość łatwego odmierzania czasu wam wystarczy do realizacji jakichkolwiek celów, to ściągać bez wahania. Ponadto, w wersji rozszerzonej już wcale taka bezsensowna nie jest. Prosta technika, prosta aplikacja, ale wybór już taki łatwy nie jest. Sam minutnik jest darmowy, ale to go chyba nie ratuje. Możedobrze, że aplikacja dostępna tylko na Androida.

Screeny z gry na tablecie