Data dodania: 01-02-2016

Szkicownik zawsze pod ręką

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Aplikacja do rysowania i malowania

Autodesk SketchBook to, jak przekonują deweloperzy, intuicyjne narzędzie do rysowania i malowania zaprojektowane z myślą o osobach na wszystkich poziomach artystycznego zaawansowania. Przyjrzymy się bliżej możliwościom aplikacji w wersji darmowej.

Jak to działa ?

SketchBook to czysta kartka, wąski panel wyboru narzędzi do malowania i rysowania, górny panel funkcyjny i pasek warstw po prawej stronie. Paneli nie można dowolnie przemieszczać po ekranie, ale można je usunąć w celu zwiększenia powierzchni do szkicowania. Kartkę możemy swobodnie przekręcać, zmniejszać i zwiększać nawet dwudziestopięciokrotnie używając dwóch palców. Wszystkie te funkcje działają płynnie i ułatwiają pracę przy detalach naszego dzieła.

Dostępne narzędzia

Do wyboru w wersji darmowej mamy osiem różnych narzędzi: ołówek tradycyjny, ołówek mechaniczny, cienkopis, dwa pędzle, flamaster i dwa aerografy oraz dwa rodzaje gumki. Czy to wystarczy do stworzenia arcydzieła? Z pewnością. Czy to wystarczająca ilość narzędzi dla każdego zapalonego malarza? Na pewno nie, ale trudno dogodzić wszystkim za darmo i do tego bez reklam.

Dostępne funkcje

Po rozwinięciu górnego panelu funkcyjnego odkryje się przed nami prawdziwe bogactwo możliwości. W ustawieniach m.in. ustawić możemy 4 skróty uruchamiane podwójnym kliknięciem i cztery działające po przesunięciu trzema palcami w określonym kierunku. Ułatwienia bardzo usprawniające pracę. Ponadto panel górny oferuje nam możliwość cofnięcia i powtórzenia ostatnich ruchów., rysowania kształtów standardowych: koło, prostokąt, linia prosta i rzadko spotykaną możliwość ustawienia linii symetrii.

Malowanie na warstwach

Arcyważną funkcjonalnością przy tworzeniu każdego projektu jest dostęp do kilku warstw malowania. SketchBook w wersji podstawowej dale nam możliwość nałożenia trzech kartek na siebie i podłożenia dodatkowej z jednolitym tłem. Mnogość ciekawych funkcji to jedno, a jak samo rysowanie? Każde z narzędzi wydaje się działać wyjątkowo płynnie. „Kreska” pędzla, ołówka i cienkopisu nieźle oddają charakter narzędzia.

Aplikacja całkowicie darmowa

SketchBook to udana aplikacja, która wyróżnia się spośród setek podobnych darmowych aplikacji kilkoma dodatkowymi funkcjami oraz przejrzystym i schludnym wyglądem. Wersja darmowa nie zaśmiecona reklamami powinna spełnić większość wymagań mniej wymagających artystów. Na bardziej wysublimowanych czekają liczne płatne dodatki. Aplikacja dostępna za darmo na każde urządzenie z Androidem i iOSem.

Screeny z aplikacji na tablecie