Data dodania: 11-12-2015

Superbohater twojego smartphone’a

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Skarbnica Twoich tajemnic

Zgubienie czy też kradzież telefonu to obecnie jedno z największych zagrożeń niepożądanego dostępu do twoich prywatnych danych. Smartfony stały się bowiem nośnikami setek delikatnych informacji i treści, do który dostęp powinien być wysoce chroniony. Ponadto towarzyszą nam zawsze i wszędzie – relatywnie łatwo je zgubić, a nierzadko są to urządzenia o bardzo wysokiej wartości, są więc łakomym kąskiem dla kieszonkowców, czy też złodziei z przypadku. Tu z pomocą przyjść ma aplikacja Avast Anit – Theft z całą paletą zabezpieczeń gotowych najpoważniejszym konsekwencjom kradzieży lub zgubienia telefonu.

Ochrona danych i prywatności +

Ale po co mi kolejna aplikacja? Świetnie poradzę sobie z tym, co już mam. Mam przecież blokadę ekranu, a Android Device Manager pomoże mi go zlokalizować, zadzwonić na mój numer i wyczyścić dane z pamięci telefonu. To nie wystarczy? Może. Ale Avast Anti – Theft poza wspomnianymi standardowymi opcjami daje zdecydowanie szerszą gamę rozwiązań. Gdy przychodzi do ochrony swoich danych i prywatności, każdy kolejny ruch może mieć wielkie znaczenie.

2 wersje aplikacji

Zacznijmy zatem od początku. Aplikacja Avast Anti – Theft widnieje w dwóch różnych wersjach w sklepie Google Play. Jedna jest standardowa, a druga przeznaczona dla urządzeń zrootowanych. Bliżej przyjrzymy się wersji klasycznej, która posiada mniej funkcji ze względu na ograniczony dostęp do urządzenia, ale działa na każdym urządzeniu z Androidem.

Konfiguracja aplikacji

Po zainstalowaniu przechodzisz przez szereg poleceń, które pomogą zabezpieczyć twój telefon. Ustawiasz kod PIN aplikacji, wpisujesz swoje imię i nazwisko, podajesz numery telefonów zaufanych osób oraz tworzysz konto Avast, które umożliwi ci zdalny dostęp do urządzenia z poziomu przeglądarki. Teraz możesz przejść do konfiguracji ustawień ochrony telefonu odpowiadającym twoim potrzebom.

Ochrona telefonu również bez karty SIM

Gdy karta SIM w twoim telefonie zostanie zmieniona lub urządzenie oznaczymy jako zgubione, posiadasz szereg możliwości ochrony twojego aparatu. Poza tym, że automatycznie wysłane zostaną wiadomości SMS z nowym numerem i jego lokalizacją (na wcześniej ustawiony zaufany kontakt), w ustawieniach „zachowania modułu ochrony” możemy włączyć zdalne blokowanie telefonu (zablokuje telefon nowym hasłem), zdalne uruchomienie alarmu dźwiękowego (który może odstraszyć złodzieja lub poinformować osoby w jego pobliżu o niepokojącym zdarzeniu) oraz zablokować dostęp do menedżera programów i ustawień telefonu. Ponadto możesz ustawić własny tekst blokady zamiast domyślnego komunikatu, w którym mogą znaleźć się np. dane kontaktowe w przypadku zgubienia i informacja o nagrodzie dla znalazcy.

Zdalne lokalizowanie smartfona

Zdalne lokalizowanie urządzenia, czyli jedna z podstawowych funkcji, którą musi posiadać aplikacja pomagająca w odzyskaniu telefonu, automatycznie włączy GPS, gdy wykryte zostanie żądanie śledzenia, a nawet ukryje ikonę GPS, co sprawi, że potencjalny złodziej nie zauważy żadnej zmiany. Kolejną ważną opcją jest możliwość całkowitego usunięcia całości pamięci urządzania. Avast – Theft nie tylko wymaże wszystkie twoje dane z urządzenia i kart SD, lecz także zapiszę kartę SD śmieciowymi danymi. Twój złoczyńca znów nie dostrzeże efektów ingerencji.

Lokalizowanie telefonu bez połączania z internetem !

Większość wyżej wymienionych funkcji zdalnych można wymusić na telefonie nie tylko w momencie, gdy podłączony jest do Internetu! Jak to możliwe? Otóż można je uaktywniać za pomocą wiadomości SMS wysyłanych z wcześniej wpisanych zaufanych numerów wpisując odpowiednie komendy poprzedzone twoim „avastowym” kodem PIN. To do prawdy rewolucyjne rozwiązanie!

Ochrona geolokalizacyjna

Bardzo ciekawą funkcją jest również możliwość tzw. ochrony geolokacyjnej. Ta funkcja staje się bardzo przydatna, gdy przez długi czas zamierzasz przebywać w jednym miejscu. Jej włączenie sprawi, że gdy twój aparat przekroczy zadany obszar (określany promieniem) bez wyłączenia ochrony, telefon automatycznie oznaczy się jako zgubiony, co sprawi, ze aktywowane zostaną wszystkie ustawione wcześniej funkcje zabezpieczeń.

Podsłuchiwanie i robienie zdjęć złodzieja

Avast Anti -Theft – zły sen każdego złodzieja, w wersji Premium przemienia się w prawdziwy koszmar. Umożliwia on bowiem wykonywanie połączeń w celu podsłuchiwania złoczyńcy oraz robienie mu zdjęć dzięki funkcji wykrywania twarzy, gdy złodziej próbuje odblokować telefon. Płatny Anti – Theft oznaczy telefon jako skradziony także przy trzykrotnie źle wpisanych haśle blokady ekranu oraz umożliwi zdalne odzyskanie smsów, kontaktów i innych danych z urządzenia przed ich usunięciem.

Przejrzysty interfejs

Avast Anti – Theft poza licznymi funkcjami, które stanowią o wartości tej aplikacji, jest także przejrzyście skonstruowany i logiczny w obsłudze. Zarówno aplikacja, jak i konto Avast obsługiwane przez przeglądarkę po kilku użyciach nie powinny nastręczać problemów. Większość z funkcji i opcji jest dodatkowo opisana, co pomaga w wybraniu tych dla ciebie najważniejszych. Mimo to, aplikacja wymaga od użytkownika niezłego rozeznania w możliwościach i działaniu telefonu. Osoby gorzej zaznajomione z technologią powinny poprosić o skonfigurowanie i wytłumaczenie najbliższych lub przyjaciół (najlepiej tych, których numery wpiszemy przy konfiguracji programu).

Aplikacja absolutnie obowiązkowa dla każdego użytkownika

Avast Anti – Theft to prawdziwy arsenał do walki z utraconym urządzeniem. Cały wachlarz możliwości pomoże w zapobieżeniu zgubienia, odnalezieniu, schwytaniu złodzieja, dostaniu się do twoich prywatnych danych, odzyskaniu ich oraz do utrzymania kontroli nad urządzeniem z każdego miejsca na świecie. Jest to aplikacja, z której powinien korzystać każdy użytkownik smartphone’a aktywnie korzystający z pełni funkcjonalności obecnych na rynku urządzeń. Choć na początku przejście przez gąszcz ustawień i możliwości może być kłopotliwe, to naprawdę warto. Avast Anti – Theft pomoże ci zaoszczędzić wiele stresu, a może nawet na zakupie nowego aparatu. Aplikacja dostępna na każdego smartfona z Androidem.

Screeny z aplikacji (telefon i komputer)