Data dodania: 25-04-2016

Zamiast kartek na lodówce

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Stary pomysł, nowe wydanie

Karteczki informujące o obiedzie do odgrzania od wielu lat wiszą na naszych lodówkach. Twórcy aplikacji chyba zainspirowali się tym zjawiskiem tworząc LokLok – program dzięki któremu możemy pisać i rysować na wirtualnej kartce “wiszącej” na ekranie telefonu znajomego. Niezależnie, czy chcemy przekazać komuś wiadomość, czy sprawić przyjemność, ta aplikacja nadaje się do tego idealnie i jest o wiele ciekawszym sposobem na komunikację niż SMSy.

Jak działa?

Aby rozpocząć tworzenie naszej wiadomości wystarczy dwukrotnie dotknąć ekranu, kiedy jest zablokowany, ale nie wygaszony. Dzięki temu prostemu gestowi nie ma potrzeby szukania i uruchamiania aplikacji. Skoro już o gestach mowa warto wspomnieć o narzędziu gumki, które aktywujemy stosując taki sam ruch jak przy oddalaniu zdjęcia. Stworzoną przez nas notatkę znajomy zobaczy na ekarnie swojego smartfona, gdy tylko będzie chciał odblokować telefon.

Pisz, rysuj i rób zdjęcia

Do stworzenia wiadomości posłuży nam kilka narzędzi. Pierwszym jest rysowanie odręczne, które wykonamy ołówkiem lub pędzlem. Mamy możliwość dostosowania ich grubości oraz koloru. Kolejna opcja to wprowadzanie tekstu, który też oczywiście możemy edytować pod względem czcionki, koloru i wielkości. Jeśli czegoś nie da się opisać, to najlepiej zrobić tego zdjęcie. Na cudzy ekran wrzucimy zapisaną w telefonie grafikę, lub szybko sfotografujemy dany obiekt. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nanieść na zdjęcie notatki z pomocą wspomianych wcześniej narzędzi, jeśli chcemy np. wyszczególnić jakiś element. Aplikacja posiada także kilka własnych emotikonek, a więcej możemy kupić za parę złotych.

Prosty interfejs

Interfejs aplikacji jest bardzo przejrzysty, a samo jej użytkowanie proste i przyjemne. Opisane wcześniej gesty dodatkowo usprawniają korzystanie z LokLok, a umiejscowienie całego interfejsu na ekranie odblokowywania było genialnym posunięciem twórców ze studia Kwamecorp. Dlaczego? Bo przecież mamy z nim kontakt nawet kilkadziesiąt razy dziennie, a niewiele aplikacji wykorzystuje to miejsce do czegoś więcej niż pokazanie powiadomień.

 Dodatkowo

LokLok ma jeszcze kilka fajnych możliwości. Pierwszą z nich jest opcja zapisania stworzonej wiadomości, oraz udostępnienia jej za pośrednictwem portali społecznościowych. Druga sprawa to możliwość dzielenia naszych znajomych w grupy, dzięki czemu współpracownikom możemy podesłać zdjęcie dokumentu, żonie narysować bukiet kwiatów, a kochance przypomnieć, żeby nie dzwoniła na ten numer.

Twórcy aplikacji udowadniają, że można jeszcze stworzyć na smartfony coś świeżego i bardzo prostego w działaniu. W erze Facebooka, SMSów i Snapchata, LokLok oferuje swoim użyktownikom całkiem nowy sposób komunikacji i robi to bardzo dobrze. Sprawdźcie sami pobierając appkę za darmo na Androida.

Screeny z aplikacji na telefonie
Oficjalna prezentacja aplikacji