Data dodania: 21-03-2016

Mekka dla muzykantów

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Czym jest SoundCloud?

Aplikacja SoundCloud to prawdziwa kopalnia dla fanów muzyki, oraz miejsce, gdzie początkujący artyści mogą podzielić się swoją twórczością. Miliony użytkowników na całym świecie sprawiają, że portal społecznościowy staje się miejscem pełnym inspiracji i fantastycznych utworów, gdzie spotykają się amatorzy i największe światowe gwiazdy.

Przyjrzymy się aplikacji ze strony kogoś, kto został użytkownikiem aplikacji SoundCloud’a w celu, nazwijmy to, poszerzenia horyzontów, czyli odkrycia obiecujących artystów i posłuchania muzyki, której nie znajdzie w żadnym innym miejscu.

Interfejs

Dzięki przemyślanemu interfejsowi programu, użytkowanie go jest bardzo proste. Główny ekran podzielony jest na trzy zakładki. Pierwsza pozwala nam być na bieżąco ze śledzonymi przez nas muzykami, druga to prosta wyszukiwarka, która odnajdzie dla nas interesujące utwory oraz osoby, trzecia zaś to nasz prywatny odtwarzacz w którym stworzymy własne playlisty lub odnajdziemy ostatnio przesłuchane kawałki. Świetnie został zaprojektowany także ekran odtwarzania. Utwór przedstawiony jest jako wizualizacja fal dźwiękowych, co nie dość, że ciekawie wygląda, to jest także użyteczne, kiedy szukamy konkretnego fragmentu utworu. Oprawa graficzna to zdecydowanie mocna strona aplikacji.

Aplikacja jako portal społecznościowy

Aplikacja oczywiście posiada podstawowe funkcje społecznościowe, które pozwalają na komentowanie kawałków, udostępnianie ich ludziom, którzy śledzą nasz profil, a także tworzenie postów, które, co ciekawe, nie są w formie tekstowej, lecz dźwiękowej. Korzystając z wbudowanego mikrofonu możemy powiedzieć kilka zdań, lub lepiej zaśpiewać coś, co ucieszy naszych followersów. SoundCloud nie jest oczywiście zamkniętą społecznością, więc treści możemy udostępnić na Facebooku, czy Twiterze. Stworzone przez nas playlisty możemy oznaczyć jako prywatne lub publiczne, dzięki czemu możemy podzielić się z innymi tym co nas kręci.

Rapy do pary z gospel i metalem

SoundCloud to naprawdę imponująca baza najróżniejszych utworów. Rap, pop, remixy znanych piosenek, covery utalentowanych ludzi. Wielu artystów udostępnia swoje dzieła do darmowego pobrania, co uczynić możemy oczywiście z poziomu aplikacji. Inaczej sprawa ma się ze znanymi twórcami, którzy z racji na to, że korzystanie z serwisu jest bezpłatne, nie umieszczają raczej pokaźnej ilości swoich kawałków. Na ich profilach znajdziemy nagrania z koncertów, czy wywiady.

Ograniczenia dla muzyków

Aplikacja na telefon przeznaczona jest raczej dla odkrywców muzyki, niż twórców. Zabrakło możliwości wrzucenia utworu, a nawet edytowania informacji o naszym profilu – te czynności wykonać będziemy musieli korzystając z przeglądarki. Ten fakt dziwi, ponieważ SoundCloud jest platformą stworzoną przede wszystkim dla artystów. Powyższy mankament nie sprawia jednak, że aplikacja na smartfona jest dla nich bezużyteczna, gdyż dzięki niej podejrzą co ciekawego dzieje się na ich profilu.

SoundCloud to dopracowany portal społecznościowy, mekka dla fanów muzyki oraz jej twórców. Aplikacja, choć posiada nieznaczne ograniczenia w porównaniu do desktopowej wersji strony, zasługuje na miano udanej. Appkę pobierzecie za darmo na urządzenia z systemem operacyjnym Android i iOS, co jednak ważniejsze muzyka też jest darmowa. Zdecydowane “tak” dla wszystkich kochających muzykę, niekoniecznie tę mainstreamową.

Screeny z aplikacji na telefonie