Data dodania: 03-12-2015

Wkuwanie angielskich słówek

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Po co ?

Czasowniki nieregularne, idiomy, phrasal’e, słownictwo biznesowe. Tysiące pojęć, znaczeń i definicji. Kiedyś z pomocą przychodziły nam segregatory, słowniki i papierowe fiszki. Dzisiaj nie trzeba tyle dźwigać. Świetny sposób na naukę słówek języka angielskiego, fiszki, dostępny w elektronicznej formie – iFiszki+.

Idea aplikacji

Aplikacja iFiszki+ to magazyn posegregowanych w grupy tematyczne fiszek, pomoc naukowa i sprawdziany w jednym miejscu – mini szkolne przeżycie w zasięgu ręki. W wersji darmowej otrzymujemy przedsmak wkuwania w postaci trzech zestawów fiszek. Każdemu zestawowi przypisany jest poziom zaawansowania językowego określony standardowym oznaczeniami (od A1 dla początkujących do C2 dla najbardziej zaawansowanych).

Zawartość części darmowej

Na trzy początkowe zestawy składają się: pakiet startowy ze 150 słówkami podzielonych na 13 grup tematycznych przeznaczony dla osób ze średnią znajomością języka, zbiór stu czasowników nieregularnych i paczkę dla początkujących z pojęciami przydatnymi w czasie podróży. Po zainstalowaniu aplikacji na naszym urządzeniu mobilnym wystarczy ściągnąć jeden z wymienionych zestawów i można zaczynać naukę.

Działanie aplikacji

Otworzywszy jeden z pakietów fiszek naszym oczom ujawnia się rozwijana lista funkcji. Pierwsza zakładka – Nauka przenosi nas do grup tematycznych. Otwieramy jedną z nich i wybieramy, czy chcemy przeglądać słówka , czy się ich uczyć. W pierwszym przypadku na ekranie mamy zarówno słówko jak i tłumaczenie, w drugim zaś słówko tylko w jednym języku – drugie odkrywa się po naciśnięciu przycisku „Tłumacz”. Na każdej fiszce poza słówkiem i jego tłumaczeniem znajduje się przykładowe zdanie, co z pewnością ułatwia zapamiętanie. Przykładowe użycia nie zawsze pomagają lepiej zrozumieć znaczenie słówka, bo traktują je zbyt ogólnie. Nie jest to regułą, ale słowa potraktowane po macoszemu zdarzają się.

Nie tylko pisownia

Bardzo istotnym dodatkiem przy uczeniu się z iFiszki+ jest możliwość odtworzenia wymowy każdego ze słówek i zdań w języku angielskim. Głos lektora i łatwo zrozumiały brytyjski akcent są bardzo przyjemne dla ucha.

Systematyczność nauki

Aplikacja dba o to, abyśmy uczyli się systematycznie i często powtarzali materiał. W zakładce Powtórka zobaczymy wybór słówek z poprzednich dni nauki do ponownego przyswojenia. Możemy także zobaczyć jak idą nam Postępy w nauce, co może pomoże nam się zmotywować lub dodatkowo docenić poczyniony progres.

W Menedżerze słówek znajdziemy słownikową listę słówek z zestawu, wykaz słówek ulubionych i świetną choć słabo wyeksponowaną funkcję dodawania własnych fiszek. Wpisywanie słówko po słówku wybranych przez nas pojęć to wyjątkowo żmudna praca. Importowanie list np. z excela byłoby świetnym rozwiązaniem, ale zmniejszałoby pewnie liczbę potencjalnych nabywców płatnych zestawów.

Weryfikacja zdobytej wiedzy

W zakładce Test możemy sprawdzić jak nam idzie nauka wypełniając test z czteroma podpowiedziami i jedną poprawną odpowiedzią. Sprawdzi, czy znamy znaczenie, nie pomoże przy nauce pisowni. Przydałaby się możliwość wpisywania słówek samodzielnie dla bardziej gorliwych uczniów.

Resumując, aplikacja iFiszki+ to bardzo dobre narzędzie do nauki słówek. Dzięki wielu użytecznym funkcjonalnościom możemy nie tylko przeglądać fiszki, ale także słuchać wymowy, sprawdzać nabytą wiedzę i śledzić postępy. Ponadto, schludny i czytelny wygląd aplikacji umili czas spędzony przed ekranem. Aplikacja typu freemium, czyli bazowa funkcjonalność dostępna jest za darmo, a jeżeli tytuł przypadnie nam do gustu, musimy już zapłacić za dodatkowe funkcjonalności. Na Androida i iphone.

Screeny z aplikacji na tablecie