Data dodania: 25-12-2015

Zostań szpiegiem w swoim domu

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Podsłuchiwanie jest w naszej naturze

Każdy z nas miał kiedyś ochotę podsłuchać rozmowę telefoniczną swojego partnera, dowiedzieć się o czym plotkują za jego plecami współpracownicy lub po prostu w spokoju obejrzeć wiadomości telewizyjne. Jedni pozostają przy chęciach, inni przechodzą do czynów. Deweloperzy aplikacji Ucho Szpiega chcą pomóc tym bardziej zawziętym.

Jak działa aplikacja

Ucho Szpiega rejestruje przez nasz wbudowany w smartphone’a mikrofon dźwięki z otoczenia. Następnie dochodzi do wzmocnienia sygnału, a ten przesyłany jest do podłączonych do urządzenia słuchawek. Użytkownik cieszy się wyraźnym i czystym dźwiękiem cicho nastawionego telewizora lub mowy szepczących przed nim nieznajomych.

Teoria a praktyka

Tyle teorii od producenta. Jak jest naprawdę? Po sprawdzeniu aplikacji na trzech różnych urządzeniach wniosek jest jeden: żadne wzmocnienie nie następuje. W przypadku cicho włączonego telewizora słychać było go jeszcze ciszej, a odgłosów z drugiego końca pokoju nie było słychać wcale. Próby wygłuszenia pozostałych dźwięków otoczenia graficznym korektorem dźwięku nie dały słyszalnych zmian. Porażka na całej linii.

Realne zastosowanie aplikacji

Jest jednak zastosowanie dla tej aplikacji, które może się okazać użyteczne tym trochę bardziej dociekliwym użytkownikom smartfonów. Podsłuchiwać możemy wydarzenia dziejące się na odległość działania zestawu słuchawkowego na bluetooth, a może nawet dalej przy użyciu słuchawek działających na Wi-Fi. W tym przypadku aplikacja ma jakikolwiek sens, choć nadal dźwięku nie wzmacnia, ale udostępnia go tam gdzie i tak nie byłoby go słychać.

Resumując, producenci aplikacji Ucho Szpiega zdecydowanie na wyrost oceniają możliwości swojego produktu oraz wachlarz jego zastosowań. Jest to pozycja zbędna dla osób ze słabym słuchem i nie najlepsza dla początkujących szpiegów. Mniej niż połowa sukcesu. Aplikacja jest darmowa, możecie więc przekonać się sami. Wszystko czym ryzykujecie to kilkanaście minut na testy. ZA darmo na telefon i tablet z Androidem.

Screeny z aplikacji na tablecie