Data dodania: 17-11-2015

Fallout na smartfona

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Fallout wersji na telefon

Fallout Shelter tak jak jej starsza komputerowa siostra zabiera nas w świat pogrążony w post-apokaliptycznym chaosie – do piekła na skażonej radioaktywnym promieniowaniem ziemi, gdzie jedynym celem jest przetrwanie. Na powierzchni nikomu ta sztuka się nie uda, ludzie mieszkają więc w podziemnych schronach. Nadzorcą jednego ze skarbców życia jest nasz bohater.

Cel gry

Zanim zamieszkamy w przytulnym schronieniu, musimy upewnić się, że schron zostanie odpowiednio zbudowany i zaopatrzony. Będziemy dopełniać wszelkich starań, żeby nasi kompani niedoli byli zdrowi, zadowoleni i bezpieczni. Żeby to osiągnąć, mamy do dyspozycji paletę różnych komnat, spełniających wszystkie potrzeby mieszkańców. Żeby populacja przetrwała, musimy rozsądnie rozlokować mieszkańców, żeby jak najlepiej wykorzystać ich osobisty potencjał. Najwyższa produktywność to podstawa w środowisku stałego deficytu. Fallout Shelter to the Sims level hardcore.

Jak żyć?

Generatory dadzą nam elektryczność, kantyna – jedzenie, a oczyszczalnia wody zatroszczy się o dzienną dawkę płynów. To najważniejsze komnaty, bez których nie uda się przetrwać. Jeśli produkcja zacznie szwankować, ludzkość będzie mieć nikłe szanse na przetrwanie. Można zawsze przyspieszyć działanie pomieszczeń, ale (uwaga!) może się to skończyć pożarem lub wyciekiem.

Poza tym do dyspozycji mamy pomieszczenia mieszkalne (zwiększają przestrzeń mieszkalną i umożliwiają produkcję nowych żyć), magazyny pomogą w przechowywaniu tymczasowych nadwyżek, a radiostacja kusić do przybycia nowych przyszłych mieszkańców schronu. Poza tym możemy zbudować laboratorium naukowe, które ułatwi nam uzdrawianie mieszkańców, dzięki Stimpack’om i unieszkodliwianie promieniowania, dzięki RadAways’om. Reaktor jądrowy, ogród i ulepszone wersje wspomnianych już komnat odblokowywane będą wraz z postępami w grze.

Cechy mieszkańców

Każda z komnat czerpie korzyści z innych cech charakteru, które określone są w statystykach mieszkańców schronu. Każdy z nich ma swój pasek siły, percepcji, wytrzymałości, charyzmy, inteligencji, zwinności i szczęścia. Ulepszanie cech mieszkańców pomoże w walce z zagrożeniami i atakami, ale przede wszystkim w zwiększaniu produktywności komnat. Do tego celu przydadzą się sale treningowe. Przydzielimy mieszkańców odpowiednio do siłowni, klasy lub sali gier, a ich statystyki wzrosną.

Ludzie i potwory

Podstawą do spełniania potrzeb naszego schronu są rezydenci. Musimy mieć pewność, ze jest ich wystarczająco wielu, żeby sprostać wszystkim zadaniom. W grze są trzy sposoby na kontrolę populacji schronu. 1) parowanie mieszkańców 2) zbieranie oczekujących sprzed wejścia (tu pomaga radiostacja) 3)dokupowanie postaci specjalnych.

Wie to Mad Max, dowiemy się tego i my – życie w posapokaliptycznym świecie to nie sielanka. Nawet jeśli nieźle sobie radzimy, niebezpieczeństwa z zewnątrz tylko czekają, żeby nas dopaść. Krwiożercze, obrzydliwe stwory i uzbrojeni przybysze dybiący na nasze zasoby są śmiertelnym zagrożeniem dla populacji. Trzeba będzie stawić im czoła. Możemy także wysłać ekipę naszych mieszkańców na pustkowie, gdzie będą mieli większą szansę natrafienia na wroga. To ryzyko może przynieść korzyści w postaci drogocennych łupów.

Długie rozgrywki zupełnie za darmo

Na nic w grze Fallout Shelter nie można narzekać. Grać będziecie miesiącami, a płacić nie musicie wcale. Oczywiście jest wiele możliwości ulepszeń za dodatkowych parę złotych, ale podstawowa darmowa wersja gry w zupełności wystarczy, żeby w pełni cieszyć się rozgrywką. Złożoność świata, z którym przyjdzie nam się zmierzyć jest na tyle znacząca, że, jeśli raz damy się wciągnąć to pochłonie nas bez reszty.

Oprawa graficzna

Podstawą do stworzenia oprawy graficznej gry jest postać asystenta gracza znany z serii Fallout. Grubą kreską wyrysowani mieszkańcy wyglądają więc przyjaźnie i całkiem przyjemnie dla oka. Grafika nie ma tu jednak niemal większego znaczenia. Liczy się rozgrywka, a ta jest świetna.

Jak wiele tytułów mobilnych Fallout Shelter nie ma końca. Możemy bez przerwy powiększać i ulepszań nasz schron. Odpowiednio dobrana strategia i szybkie reagowanie na zmieniające się okoliczności zagwarantują niesamowitą satysfakcję z przezwyciężonych przeciwności losu. Co jakiś czas spodziewać możemy się niespodzianek od twórców gry, które dodatkowo zwiększają atrakcyjność. Nic tylko budować, rozmnażać się i walczyć… o przetrwanie. Oczywiście pod warunkiem, że macie telefon, albo tablet z systemem Android, albo iOS.

Screeny z gry na tablecie