Data dodania: 15-03-2016

Bombowy oldschool

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Kiedyś Amiga, dzisiaj telefon

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa to klasyka gatunku, w którą wielu z nas zagrywało się w dzieciństwie. Twórcy aplikacji pozwalają nam zakochać się w nieśmiertelnym tytule raz jeszcze. Jeśli jesteś przedstawicielem grupy “gimby nie znajo” i nie miałeś okazji zapoznać się z tym kultowym tytułem, postaramy się w skrócie wyjaśnić cel rozgrywki. Pole gry przypomina labirynt, którego ściany możemy niszczyć przy użyciu bomb. Naszym celem jest wysadzenie przeciwników. Wydaje się proste? Niekoniecznie – ładunki wybuchowe, które sami podłożymy, są nie mniej groźne niż te uzbrojone przez oponentów. Standardowo gramy przeciwko trzem rywalom, lecz Bomber Friends oferuje także inne tryby gry.

Oprawa

Prosta, rysunkowa grafika okraszona przyjaznymi dla oka kolorami, jest złotym środkiem pomiędzy nawiązaniem do pierwszej wersji gry, a podkreśleniem tego, że Bomber Friends to odnowiona wersja klasyka. Równie dobrze prezentują się modele postaci, które, warto dodać, możemy przebierać w najróżniejsze stroje. Zakupimy je za zdobywane w czasie gry monety. Przy dłuższych rozgrywkach irytować może za to zapętlony motyw muzyczny, w myśl maksymy “gdybym chciał posłuchać muzyki to bym był na youtubie”.

Tryby gry i multiplayer

W trybie jednego gracza mamy do wyboru trzy warianty: kampanię, trening oraz powiązane z aktualną porą roku wyzwanie. To ostatnie szczególnie zainteresuje tych, którzy szybko chcą się wzbogacić. Kampania jest o tyle ciekawa, że naszymi przeciwnikami są wszelkiego rodzaju okropności zaczynając od orków, przez płomyki, na pająkach kończąc. Brakuje tylko kotleta z ziemniakami bez soli. Choć tego rodzaju przeciwnicy nie posiadają bomb, to bliskie spotkanie z nimi nie kończy się najlepiej.

Tryb multiplayer oferuje znacznie więcej rodzajów zabawy. Nie będziemy opisywać wszystkich, ponieważ najlepiej samemu się o tym przekonać. Należy jednak wspomnieć, że zmierzymy się zarówno ze znajomymi, jak i wylosowanymi graczami z całego świata. Jednym z ciekawszych wariantów gry online jest “Reversi”, gdzie naszym zadaniem jest wysadzenie jak największej ilości pól na mapie. Cieszy fakt, że twórcy nie poszli na łatwiznę, lecz wymyślili i wprowadzili nowe rodzaje gry.

Atrybuty i tuningi

Zdobywając różnokolorowe kamienie (możemy je wylosować, lub kupić) podniesiemy na stałe różne parametry postaci lub bomb, takie jak szybkość poruszania się, czy zasięg eksplozji. Trzy jednokolorowe rubiny połączymy w jeden, zyskując przy tym dodatkowe ulepszenia. Losowe bonusy do atrybutów wypadają także ze zniszczonych pól w czasie rozgrywki. Te funkcjonują jedynie podczas danego meczu. Zbieranie ich zanim zrobi to przeciwnik, często jest kluczem do zwycięstwa.

Wydawaj pieniądze, oszczędzaj baterię

Mikropłatności w darmowych grach i aplikacjach to niemalże znak naszych czasów. Tylko czekać na ruch społeczny gardzący freemiumami, od których gorsza jest już tylko w pełni płatna wersja. Nie inaczej jest w tym wypadku, choć możemy bawić się świetnie, nie płacąc ani grosza. Czyli trochę można oszukać system :). Propozycje kupienia np. nowych skinów, mimo, że wszechobecne, nie są przesadnie nachalne i irytujące.

Ciekawostką jest rzadko spotykany w grach tryb oszczędzania baterii. Choć znajduje się on w fazie beta, to za sprawą obniżonej ilości FPS’ów (klatek na sekundę), rzeczywiście można zaobserwować nieco mniejsze zużycie energii. Każdy użytkownik tytułu dostaje darmowe członkostwo w Greeenpeace, oddział Europa Wschodnia i Bałtyki.

DYNA to se ne wrati ?

W grze Bomber Friends ciężko doszukiwać się wad i błędów. Oprawa graficzna, ilość trybów gry, multiplayer i rozbudowane możliwości personalizowania postaci są tylko tłem dla tego co w grach najważniejsze – doskonałej zabawy. I wszystko fajno tylko tu nie ma klimatu DYNY. To nawet nie leżało obok. Grafika zbyt kolorowa, zbyt duża liczba ficzerów ma się nijak do oryginału, którego został kultowym bo był prosty. Na pewno warto nieco odkurzyć wspomnienia i rozegrać kilka partyjek, ale nie warto się napalać. Za darmo na Androida i iOSa.

Zajawka gry

Screeny z gry na tablecie

Bomber Friends - screenBomber Friends - screenBomber Friends - screenBomber Friends - screenBomber Friends - screenBomber Friends - screenBomber Friends - screenBomber Friends - screenBomber Friends - screen