Data dodania: 13-12-2016

Nieziemski bit

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Rozbuduj swoje miasto, dzięki dużej ilości zdobytych nutek.
2. Wgraj do gry swoje ulubione utwory.
3. Zwróć uwagę na nietuzinkową grafikę.

Gra jedna na milion

Już na wstępie chcemy Wam powiedzieć, że Groove Planet Beat Blaster MP3 jest produkcją, która totalnie nas zaskoczyła. Nigdy wcześniej nie myśleliśmy o tym, żeby połączyć swoje ulubione utwory z grą, która może nam sprawić taką frajdę! Naszym zdaniem to totalny „odstresowywacz” i „wyganiacz” złych emocji, rodem z kosmosu!

Mam swój świat!

Rozpoczynając grę, lądujemy na planecie gdzieś w środku kosmosu. Bohater, którym będziemy grać w żaden sposób nie przypomina nam ziemianina, jednak bardzo szybko przedstawia się i wyjaśnia, na czym będzie polegała cała nasza zabawa. Mamy do dyspozycji całą planetę i na niej możemy rozbudowywać kolejne „domki”, z których wybrzmiewają różne bity.

Jestem clikerem

Wszystko co do tej pory powiedzieliśmy brzmi trochę tajemniczo. Nie ma co się dziwić, bowiem cała gra ma taki niezwykły charakter, choć w swoim podstawowym zadaniu jest dość banalna. Otóż naszym zadaniem jest nic innego jak ciągłe klikanie w ekran. Twórcy gry, nie poszli tutaj w ślady podobnych gier rytmicznych i nie musimy wciskać odpowiednich kropek czy nutek. Po prostu musimy klikać w ekran. Tyle.

Czy rytm się opłaca?

No właśnie. Czy jest to gra dla osób, które pomimo tego, że nie posiadają żadnego poczucia rytmu mogą zostać mistrzami klikania w Groove Planet? Z pewnością tak. Jeżeli jednak posiadamy choć minimalne wyczucie tego, w jaki sposób naciskać w ekran zgodnie z muzyką, to może się to okazać przydatne. Jeżeli będziemy to robić dłuższy czas regularnie, to zdobędziemy wirtualne nutki. Jest to rodzaj waluty w grze. Duża ilość nutek pozwoli nam na rozbudowę naszej planety!

Repertuar

Po tego rodzaju grze, moglibyśmy się spodziewać, że będzie ona bogata w ścieżkę dźwiękową. Niestety tak się nie stało, ponieważ czeka na nas jedynie pięć gotowych utworów. Należy jednak zaznaczyć, że są one bardzo rytmiczne i należą do gatunku tych, które szybko wpadają w ucho. Warto tutaj pochwalić bardzo fajny pomysł twórców gry, który pozwala nam na zaimportowanie naszych multimediów. Dzięki temu możemy klikać i rozbudowywać planetę w rytm naszych ulubionych kawałków. I rytm wtedy łatwiej złapać!

Nietuzinkowość

To, co naszym zdaniem, najbardziej przykuwa uwagę w tej grze, to jej niezwykła grafika. Utrzymana w odcieniach filetów prezentuje się znakomicie. Wszystko tworzy bardzo energetyczny i klubowy nastrój. Naprawdę grafika jest jednym z największych atutów tej gry. Dzięki niej, możemy poczuć klimat nocnego życia. I to nocnego życia na innej planecie!

Metryczka

 

Groove Planet to nietuzinkowa gra muzyczna, która pozytywnie wyróżnia się na tle podobnych tytułów. Rytmiczne pukanie w ekran jeszcze nigdy nie dawało takiej frajdy. Darmowa gra dla miłośników muzyki.

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 8

Grywalność: 7

Grafika: 8

Screeny z gry na telefonie: