Data dodania: 08-08-2016

Góra Yeti

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Skiing to darmowa gra zręcznościowa – pokonaj slalom dla narciarzy.
2. Grafika w stylu retro – jest kwadratowo.
3. Skiing wciąga, ale nie powala na kolana.

Białe szaleństwo

Fani sportów zimowych nie mają lekko – swojej pasji mogą oddawać się w pełni tylko przez parę miesięcy w ciągu roku, o ile w ogóle spadnie śnieg, o co od jakiegoś czasu trudno w Polsce. Ciężko nazwać gry na smartfony substytutem jakiegokolwiek sportu, ale kto wie, może zakochacie się w Skiing, minimalistycznej grze zręcznościowej, w której przejmujecie kontrolę nad początkującym narciarzem?

Setne sekundy

Celem gracza jest uzyskiwanie jak najlepszego czasu na kolejnych slalomach. Trzeba uważać na porastające stok drzewa, bo spotkanie z nimi nie kończy się zbyt dobrze. Należy też pamiętać, że objechanie płotka ze złej strony, także skutkuje porażką. Gra co prawda potrafi wciągnąć, ale po pokonaniu któregoś z kolei slalomu, chciałoby się spróbować czegoś innego, szczególnie, że sterowanie narciarzem jest bardzo przyjemne. Gra oferuje taką opcję – jeden z trybów gry to jazda na czas, a drugi to “tryb hardcorowy” oznaczony trupią czaszką. Sami odkryjcie dlaczego.

Jednym paluszkiem

Wspomniane sterowanie jest dobrze zaprojektowane. Postać podąża za naszym kciukiem, więc poprawne przejechanie slalomu wymaga rozważnego nim operowania. W ustawieniach możemy także zdecydować się na alternatywny tryb kontroli – za pomocą przeciągnięć po ekranie. Nam niespecjalnie przypadło ono do gustu, ale może znajdzie swoich amatorów.

Gadatliwe to

Gra na samym początku przygody przypomina raczej symulator rozmowy, niż jazdy na nartach. Spotykamy dwie bardzo gadatliwe postacie, które niepotrzebnie przedłużają czas do rozpoczęcia zabawy. Same dialogi są zwyczajnie nudne i nic nie wnoszą do rozgrywki. Niby mała rzecz, ale w czasach, kiedy wszyscy się śpieszą i na zabawę smartfonem mają kilka chwil, to po prostu irytujące.

Grafika

Grafika opiera się na stylu retro, co oznacza, że wszystko stworzone jest z dużych kwadratów. Tego typu konwencje mają tyle samo miłośników, co hejterów, więc oprawa Skiing nie każdemu przypadnie do gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Naszym zdaniem produkcja wygląda nudno – ciągle tylko śnieg i drzewa, niczego, co raz na jakiś czas urozmaiciłoby oprawę. No ale to już tylko nasze czepialstwo, no bo co jeszcze mogłoby znajdować się na stoku narciarskim?

Dobra, ale szara

Skiing Yeti Mountain to gra poprawna. Niczym się nie wyróżnia, ale też nie odstaje od podobnych produkcji. Z pewnością znajdzie się wielu graczy, którzy na pobijaniu kolejnych czasowych rekordów spędzą długie godziny. Skiing wciąga, ale nie jak bagno, zaś jak zapchany odkurzacz. Tak, czy inaczej polecamy sprawdzić tytuł samemu – nawet jeżeli się nie zakochacie, to przynajmniej zabijecie czas w kryzysowej sytuacji. Za darmo na Androida i iOS.

Metryczka

Skiing to gra polegająca na pokonywaniu stokowych slalomów w jak najkrótszym czasie. Produkcja w sam raz dla miłośników białego szaleństwa. Gra nie wyróżnia się niczym ciekawym, ale jest za darmo i potrafi wciągnąć.

Ocena ogólna: 7

Pomysł: 7

Grafika: 7

Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie