Data dodania: 25-03-2016

Stare, dobre kropki

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Gra klasyk

Gra Dots Online szczególnie trafi w gusta tych, którzy pamiętają “kropki” z czasów szkoły. Banalne zasady, zmuszanie do strategicznego myślenia oraz bezlitosny zabijacz czasu – to te cechy sprawiły, że całe pokolenia świetnie bawiły się przy stawianiu kropek na kartce. Zasady były i są banalne. Naszym zadaniem jest takie stawianie punktów na przecięciach kratek, aby okrążyć kropki stawiane przez przeciwnika. Wygrywa ten, który obramuje ich więcej. Prawda, że proste?

Oprawa gry

Aplikacja wygląda świetnie – zarówno wszystkie ekrany menu, jak i oczywiście pole gry, wzorowane są na kartkę z zeszytu, a wszelkie przyciski narysowane są długopisem. Zabawnym dodatkiem jest fakt, że po dotknięciu pustego pola, pojawi się tam jakiś rysunek lub napis np. oddający mocz patyczak, albo jakże pamiętne ze szkolnych czasów P+K= <3. Brakuje za to jakiejkolwiek melodii, która dodatkowo umilałaby pojedynki.

 Wyzywam cię!

Skoro już mowa o pojedynkach, przyjrzyjmy się im nieco bliżej. Możemy zmierzyć się z komputerem, którego umiejętności określimy przez wybór jednego z trzech stopni trudności, a także z innymi graczami – zarówno online, przez bluetooth, jak i na jednym urządzeniu. Dobrze, że twórcy nie pominęli trybu multiplayer, co więcej to właśnie on jest najbardziej rozbudowany, co sugeruje zresztą nazwa appki. Pozostało tylko wybrać rozmiar planszy, na której toczyć będzie się bitwa i możemy zaczynać.

Multiplayer

Potyczki toczone online pozwalają nam na zdobywanie punktów, dzięki którym awansować będziemy do wyższych lig. Gdy mierzymy się z prawdziwym przeciwnikiem mamy ograniczony czas na zrobienie ruchu, dzięki czemu rozgrywka nie ciągnie się w nieskończoność. Warto również podkreślić, że nie spotkaliśmy się ze zrywaniem połączenia, czy trudnościami w znalezieniu przeciwnika.

Poziom trudności

Niech was nie zmyli ta rysunkowa oprawa i proste zasady gry. Dots to naprawdę wymagająca produkcja, która wymaga sporo skupienia i treningu, aby pokonać komputer nawet na najniższym poziomie trudności. Nim sfrustrowani ciśniecie telefonem o podłogę, spróbujcie planować kolejne ruchy, oraz przewidywać posunięcia przeciwnika. Równie ważna jest obserwacja, ponieważ przy kilkudziesięciu kropkach rozsianych po całej kartce, bardzo łatwo przeoczyć oczywiste okazje do zdobycia lub stracenia punktów.

Dots Online to udane nawiązanie do klasycznej gry, która przez lata pomagała starszym pokoleniom przetrwać nudne lekcje i wykłady. Multiplayer, ciekawa oprawa oraz spore wyzwanie, które stawia przed nami aplikacja sprawiają, że “kropki” to wciągająca jak bagno produkcja. Pobierzecie ją za darmo na telefony z Androidem. I kropka.

Screeny z gry na tablecie