Data dodania: 31-03-2016

Życie odciętego palca

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Sprawdzona formuła w nowej oprawie

Gra Bloody finger polega na wykonywaniu powietrznych akrobacji, dzięki którym nie tylko zbierzemy punkty, ale także każde kolejne odbicie od trampoliny będzie mocniejsze. Dodatkowo naszym zadaniem jest zbieranie gwiazdek, które w odpowiedniej ilości odblokują nowe skórki dla palucha. Jeśli nie chcemy dostarczać mu dodatkowego cierpienia lepiej unikać kolców, z którymi kontakt, natychmiast kończy nasze zmagania. Nie mniej istotne jest odbijanie się od batuty pod odpowiednim kątem.

Grafika i muzyka

Dwuwymiarowa, kreskówkowa i nieco makabryczna oprawa graficzna nie każdemu przypadnie do gustu, jednak należy uczciwie powiedzieć, że twórcy postarali się nad dopracowaniem wszystkich elementów. Obcięte palce wyglądają świetnie. Tło zmienia się w zależności od tego, jak wysoko uda nam się doskoczyć, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby fruwać pośród planet ciemnego kosmosu. Radosna muzyczka przygrywająca naszym powietrznym saltom stanowi śmieszny kontrast dla upiornej scenerii. Podobnie jak szeroki uśmiech palucha.

Poziom trudności

Gra nastawiona jest na pobijanie własnych rekordów. Niestety poziom trudności jest zbyt mały, dzięki czemu przy odrobinie treningu można grać nawet cały dzień na jednym życiu. Nie jest to tytuł dla graczy, którzy oczekują hardkorowych wyzwań. Dwie akrobacje, które możemy wykonywać (salto w przód i tył) są dosyć proste i mało ryzykowne, więc ciągłe kręcenie kółek również nie sprawi, że będziemy kończyć rozgrywkę zbyt wcześnie. Łatwiej ponieść porażkę niechcący upuszczając telefon w głąb Wielkiego Kanionu, niż wpaść na kolce w grze Bloody Finger JUMP.

Palec skate, czy palec ninja?

Wspomniane wcześniej skórki to nie tylko urozmaicenie gry, ale także motywacja do zbierania rozsianych po niebie gwiazdek. Do odblokowania mamy ponad dwadzieścia obciętych paluszków, a wszystkie są naprawdę ciekawe i zabawne, ale nie będziemy zdradzać za wiele. Zdobycie wszystkich to nie lada wyzwanie i wymaga wielu, wielu skoków. Tytuł oferuje dodatkowo tryb aparatu, który uwieczni nasze rekordy i pozwoli błyskawicznie podzielić się screenem ze znajomymi.

Podsumowanie

Bloody Finger JUMP to oryginalna gra zręcznościowa, której agresywna oprawa i wszędobylski czarny humor sprawiają, że nie jest to raczej odpowiedni tytuł dla najmłodszych, ani dla graczy mdlejących na widok krwi. Zbyt prosta rozgrywka to nie wada, jednak należy to odnotować. Jeśli chcecie sprawdzić się jako nietypowy akrobata, ściągnijcie produkcję za darmo na urządzenia z Androidem, albo iOSem. Telefon, albo tablet musicie już zorganizować we własnym zakresie.

Prezentacja gry – oficjalna zajawka

Screeny z gry na telefonie