Data dodania: 19-12-2016

O kura!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Pomnażaj ilość jajek poprzez kliknięcia w ekran.
2. Prowadź badania nad swoimi kurami, aby szybciej powiększyć zyski.
3. Podziel się wynikami gry ze znajomymi w mediach społecznościowych!

Od początku

Egg. Inc. jest grą, polegającą na rozwijaniu “kurzego świata”. Co to oznacza? Jesteśmy właścicielami kurzej fermy, a naszym głównym zadaniem jest zrobienie wszystkiego, aby rozwijała się ona jak najlepiej. Wtedy zarabiamy pieniądze i stajemy się potentatami na rynku sprzedaży kurzych jaj. Brzmi mało ciekawie? Nic bardziej mylnego! Ta gra jest naprawdę dobrze skonstruowana. Twórcy przemyśleli każdy element tak, abyśmy szybko nie znudzili się nieustannym klikaniem w ekran.

Jak zostać kurzym królem?

Grę zaczynamy posiadając wyłącznie kurnik. Niestety początkowo musimy się dość sporo “naklikać”, ponieważ potrzebne nam są duże ilości jajek, aby móc rozwinąć kurnik. Kiedy uda nam się już naprodukować odpowiednią ich ilość, możemy przejść do transportu naszych produktów do klientów. Za zarobione pieniądze powiększamy swój kurnik o kolejne pomieszczenia, budynki czy silosy (te są ważne przy badaniach!). W ten sposób powoli budujemy swoje kurze imperium!

Czy klikanie jest najważniejsze?

Absolutnie nie! Jednym z najważniejszych czynników naszej gry są inwestycje w badania. To one przede wszystkim generują zyski, kiedy nie możemy zajmować się akurat klikaniem w jajko. Do badań potrzebne są nam wcześniej wspomniane silosy, których zadaniem jest kumulowanie zysków nawet wtedy, kiedy gra jest w uśpieniu.

Bądź sławny!

Bardzo fajnym rozwiązaniem, przygotowanym dla nas przez twórców są swoistego rodzaju “przypominajki”. Są to krótkie komunikaty wysyłane nam, aby przypomnieć o możliwości udostępnienia zdjęć swoich znajomym, ale również o celach, które mamy do zrealizowania. Mniej ogarniętym w planowaniu graczom, pomaga to nieco ułożyć plan działania.

Sprytnie ukryte fanty

Każdy projekt badań zakończony przez nas sukcesem generuje złote jajo, które trafia do skarbonki. Jeżeli chcemy rozbić skarbonkę musimy najpierw za to zapłacić. W ten sposób twórcy ukryli w grze mikropłatności. Nie są one jednak bardzo dokuczliwe i nie przeszkadzają w grze. Fajne gry na telefon powinny podchodzić do mikropłatności właśnie tak subtelnie, jak w Egg, Inc.

Grafika

Naszym zdaniem grafika w grze jest całkiem przyjemna. Przypomina ona nieco kreskówkę. Twórcy zadbali o to, aby cała przestrzeń była ujęta w 3D i sprawiała wrażenie przestrzennego świata. Zostały dodane cienie, aby obraz wydawał się bardziej rzeczywisty. Mimo prostoty grafiki, można się w niej przynajmniej zauroczyć.

Podsumowując, Egg, Inc. to nie jest gierka, która polega wyłącznie na klikaniu w ekran. Jeżeli chcemy zostać najlepszymi kurzymi farmerami musimy poświęcić tej aplikacji więcej czasu. A co jeżeli uznamy, że osiągnęliśmy maksimum? Zawsze możemy sprzedać naszą farmę i grę zacząć od początku!

Metryczka

Zapewne niewielu z Was marzy o karierze na kurzej fermie. Może dlatego, że nigdy nie próbowaliście? Egg, Inc. pozwoli Wam wcielić się w rolę potentata na jajecznym rynku!

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 8

Grafika: 7

Grywalność: 9

Screeny z gry na telefonie: