Data dodania: 05-05-2016

Rozwal czwórkę

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Gra made in Poland

 

POP 4 to niezwykle wciągająca i nie stawiająca żadnej skomplikowanej bariery wejścia przed graczami pozycja. Po sukcesie wyjątkowo popularnej gry liczbowej 2048, która zawładnęła urządzeniami mobilnymi użytkowników na całym świecie w 2015, otrzymaliśmy polską odpowiedź na wysokim poziomie.

Połamania mózgu

 

Naszym celem jest czyszczenie kolejnych poziomów z kafelków oznaczonych cyframi od 1 do 4. Po dotknięciu kafelka jego wartość zwiększa się o jeden aż dochodzi do wybuchu, gdy uderzymy w czwórkę. Fala uderzeniowa trafia we wszystkie kafelki ustawione powyżej i poniżej naszej ofiary i zwiększa ich wartość.

Niby nic trudnego, ale ogranicza nas znana z polskiej martyrologii liczba 44, która stanowi ilość możliwych do kliknięcia kafelków w trakcie jednej sesji. Na nasze szczęście, gdy utworzymy reakcję łańcuchową wybuchów kilku czwórek za jednym kliknięciem dostajemy w zamian dodatkowe ruchy do wykonania. Gra ciągnie się tak długo, na ile starczy nam kliknięć.

Gdy wyczyścimy planszę, przechodzimy do następnej bardziej skomplikowanej . Na początku startujemy na siatkę 4×4 kwadraty, żeby dotrzeć do siatki 6×6 przy bardziej skomplikowanych układach.

Czysta przyjemność

 

To tyle i aż tyle. Nie ma dodatkowych możliwości modyfikacji rozgrywki. Otrzymujemy jedynie dostęp do reguł gry, podstawowych ustawień i rankingu graczy. Pop4 wygląda tak samo prosto, jak prosta jest idea gry. Kolorowo i schludnie i o to chodzi.

Solidny developer

 

Co należy pochwalić gra nie wymaga niepotrzebnego dostępu do arkanów naszego telefonu, co często wzbudza podejrzenia przy podobnych produkcjach z zagranicy. Poprawiony został także niedawno bug w grze, który po poprzedniej aktualizacji usuwał wszystkie nasze rekordy z poprzednich gier.

POP4 jest niemal uzależniająca i potrafi pochłonąć bez reszty. Ocuci nasze zwoje mózgowe o poranku w tramwaju i nie dam nam zasnąć na nocnej zmianie. Jest idealna zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy z urządzaniami z systemem Android lub IOS. Czym prędzej powinna być przetłumaczona na angielski i podbijać globany rynek gier mobilnych. Brawo dla developera z Gliwic!

Screeny z gry na telefonie