Data dodania: 21-04-2016

Lewa burta, ognia!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

 1. Wierność historyczna jest ważnym elementem gry. Bitwy odbyły się naprawdę, a biorące w nich udział statki to też nie wymysł twórców.
2. Warship Battle wygląda bardzo dobrze. Tylko kilka gier potrafi bardziej cieszyć oko.
3. Brak multiplayer to największa wada produkcji.

Army needs you!

Słoneczko, browarek, modelki w bikini i spokojny rejs na luksusowym jachcie… To zajęcie dla chłopców. Mężczyźni wskakują w mundury, zajmują miejsce za sterami najgroźniejszych statków wojennych z okresu II wojny światowej i ruszają na spotkanie z przeciwnikiem. W grze Warship Battle wcielimy się w rolę dowódcy i na ekranie smartfona odegramy największe morskie bitwy z połowy XX wieku.

Lekcja historii

To, co jako pierwsze rzuca się w oczy po rozpoczęciu zabawy to odwzorowanie wielu znanych statków, oraz wierność historii pod względem miejsca i czasu bitw. Jeśli kiedykolwiek powiedzieliście swojemu dziecku, że gry to strata czasu, to wasz argument właśnie okazał się inwalidą. Weźmiemy udział w walkach toczących się na całym świecie w okresie od 1940 do 1962 roku. Nie zabrakło więc Ataku na Pearl Harbor, Bitwy pod Midway czy wojny koreańskiej.

Ognia!

Same bitwy są dynamiczne i widowiskowe. Różnorodność przeciwników nie pozwala się nudzić – stawimy czoła działom lądowym, samolotom oraz oczywiście statkom. Szczególnie zróżnicowanie tych ostatnich stoi na dobrym poziomie. Zmierzymy się z małymi, przypominającymi raczej kutry rybackie niż maszyny śmierci wypierdkami, a także potężnymi lotniskowcami. Poza podstawowym działem naszego okrętu, do dyspozycji mamy także bardziej zaawansowane narzędzia zniszczenia – samonaprowadzające pociski lub podwodne rakiety. Pomimo sporych możliwości sterowanie jest bardzo proste i przyjemne.

Rozwój kluczem do zwycięstwa

Walka toczy się nie tylko na szczeblu militarnym – aby wygrywać wojny trzeba rozwijać technologię. Jeśli nasz okręt chwilowo zakotwiczył w porcie, to jest to dobry moment na zmodyfikowanie wyposażenia. Jest w czym wybierać. Potężniejsze działa, radary o większym zasięgu, silniki i wytrzymalszy pancerz to podstawowe elementy, na które przeznaczać będziemy zdobytą w czasie misji gotówkę. Za te samą walutę kupimy także statki. Znawcy historii poczują dreszcze widząc takie legendy jak Iowa i Baltimore.

Ależ to jest ładne!

Gra wygląda bardzo dobrze. Na każdym kroku widać, że w oprawę włożono sporo pracy. Woda zachowuje się naturalnie, wybuchy są widowiskowe, a modele maszyn szczegółowe. Dzięki temu, że bitwy zwykle odbywają się pomiędzy większymi i mniejszymi wyspami, nie mamy odczucia, że ciągle patrzymy na to samo – bezkres oceanu. Także do brzmienia nie sposób się przyczepić, doskonale słychać, że jesteśmy na wojnie, a nie na wczasach. Choć są na rynku tytuły, które wyglądają lepiej, to Warship Battle zdecydowanie nie ma się czego wstydzić.

Kiedy zaczniemy się nudzić…

Poza główną kampanią mamy możliwość zabawy w kilku innych trybach gry. Zmierzymy się z bossami, odegramy bitwy wojny światowej, przeprowadzimy zaskakujące ataki i powalczymy z czasem w trybie Time Attack. Wszystko fajnie, ale sam gameplay niczym nie różni się w kolejnych scenariuszach rozgrywki. Największym minusem produkcji jest zaś coś innego – brak trybu multi. Bitwy ze znajomymi na środku oceanu byłyby czymś epickiem, a tak? Dno, wodorosty. I metr mułu.

Darmowa gra godna uwagi

Warship Battle to tytuł, który przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom wojen i historii, choć uczyniono ku nim niski ukłon za sprawą odwzorowania prawdziwych okrętów oraz potyczek. Ulepszanie statku daje satysfakcję, wysoki poziom dopracowania grafiki sprawia, że gra się po prostu przyjemnie. Jedynym mankamentem jest brak możliwości zmierzenia się ze znajomymi. Przetestujcie tytuł za darmo, ściągając go na telefon z Androidem lub iOS.

Metryczka

W grze Warship Battle odegramy największe morskie bitwy, dowodząc statkami wojennymi. Poza doskonałą oprawą zadbano o wierność historyczną, odwzorowując zarówno maszyny, jak i potyczki. Darmowa produkcja oferuje mnóstwo dobrej zabawy i adrenaliny.

Ocena ogólna: 7
Pomysł: 6
Grafika: 8
Grywalność: 7


 Screeny z gry na tablecie Oficjalna zajawka