Data dodania: 16-02-2016

Ping-Pong dla wymagających

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Gra w ping-ponga

Ligi, turnieje, hektolitry potu wylane na treningu, kolejni przeciwnicy padający u naszych stóp, znajomi, którzy będą musieli uznać naszą wyższość po odpaleniu trybu multi oraz oczywiście wielka, sportowa kariera. To wszystko już na nas czeka, lecz nim rzucimy się w wir pingo-pongowego szaleństwa zacznijmy od stworzenia własnego zawodnika. Prosty kreator sportowca pozwala na wybranie płci, koloru skóry, uczesania, a nawet koloru oczu. Model postaci zasługuje na pochwałę – jego wygląd jest dopracowany, a ruchy naturalne. Zanim wyruszymy na podbój sportowego świata wybieramy jeszcze imię oraz narodowość zawodnika. Pierwszy poważny mecz już na nas czeka.

Szkolenie poprzedza rozgrywkę

Kim byłby sportowiec, gdyby nie stał za nim sztab szkoleniowy? Pod czujnym okiem trenera przećwiczymy podstawowe zagrania, obronę i serwisy. Najważniejszą rzeczą o której musimy pamiętać jest dobre wyczucie czasu. Jeśli odbijemy piłeczkę zbyt późno lub zbyt wcześnie, damy szansę oponentowi na szybką kontrę. Ten system sprawia, że gra staje się niezłym trenerem refleksu. Stosując naprzemiennie silne, proste uderzenie oraz techniczne zagranie utrudnimy przeciwnikowi grę do maksimum, a sobie damy szansę na zabójczą “ścinę”. Twórcy mogli się pokusić o nieco większy wachlarz zagrań, na czym skorzystałby wizualny odbiór rozgrywki. Tak, czy inaczej nękanie gracza po drugiej stronie stołu podkręconymi piłkami daje więcej frajdy niż można by się spodziewać.

Detale gry

Silnik gry oraz oprawa graficzna stoją na bardzo dobrym poziomie. Na pochwałę zasługują również dźwięki podczas meczu czyli odbicia piłeczki i pisk butów na parkiecie. Nieco gorzej jest z muzyką, a raczej jednym utworem, który z racji na swoje ciężkie brzmienie nie każdemu przypadnie do gustu. Autorzy aplikacji zaszaleli z ilością dostępnych w grze walut. Złote monety zdobywane za pokonywanie komputerowych przeciwników wykorzystamy do zakupu nowego ekwipunku. Energią, która samoistnie odnawia się po pewnym czasie, opłacimy treningi. Banknoty to waluta, którą kupimy jedynie za prawdziwą gotówkę. Umożliwia zdobycie najlepszych przedmiotów w grze. Czwarty rodzaj to srebrne monety, o których powiemy więcej w kontekście gry multiplayerowej.

 Walczyć, trenować, za…. ć !

Czas pomiędzy kolejnymi meczami warto spożytkować na podstawowe zajęcie sportowca, czyli trening. Wydając punkty energii podniesiemy takie atrybuty jak atak i obrona. Poprawianie własnych umiejętności wydatnie przyczyni się do prostszego pokonywania przeciwników, chociażby za sprawą celniejszych uderzeń. Pozostałe dwe atrybuty – siłę uderzenia oraz szybkość poruszania się, podniesiemy kupując lepsze paletki i buty.

Multiplayer musi być

Tryb multiplayer oferuje grę w paru pokojach, które różnią się między sobą poziomem graczy oraz możliwą wygraną do zgarnięcia. Aby wejść do gry musimy wyłożyć na stół pewną sumę. Tutaj wracamy do wspomnianych wcześniej srebrnych monet. Problem w tym, że nie możemy użyć ich do zakupu chociażby nowego wyposażenia, a jedynie do rozgrywania kolejnych spotkań. Coś jak żeton z kasyna, którego nie można spieniężyć. W przypadku wygrania meczu zdobywamy podwójną ilość włożonych monet, zaś gdy przegramy, wszystko zgarnia przeciwnik. Jakość meczów pozostawia trochę do życzenia. Pomimo stabilnego łącza, lagi były prawdziwym utrapieniem. Na ten problem narzeka wielu graczy.

Pomimo niedociągnięć aplikacja zapewniła mi mnóstwo dobrej zabawy i sportowej rywalizacji. Wystarczy pobrać Table Tennis Champion za darmo i chwycić za paletkę. Piłeczka po waszej stronie! Tylko na Androida.

 Screeny z gry na tablecie