Data dodania: 24-09-2015

Winda widmo

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Proste zasady gry

Zasady gry są niezwykle proste – znajdujemy się w stupiętrowym wieżowcu i poruszamy się w górę za pomocą windy. Zadaniem jest, oczywiście, dotarcie na szczyt. Aby jednak to zrobić, musimy na każdym piętrze rozwiązać łamigłówkę – dopiero wtedy drzwi windy otworzą się i będziemy mogli kontynuować wyprawę.

Gra z potencjałem

Mogłoby się wydawać, że gra oparta na takim pomyśle szybko stanie się nudna – no bo ile różnych zagadek są w stanie wymyślić twórcy? Jeśli jednak ktoś żywi obawy o powtarzalność i zbyt niski poziom trudności, zostaną one rozwiane po pierwszych 20-30 poziomach. Początkowo są one oczywiście łatwe (pierwsze kilka pięter ociera się wręcz o żenująco niski stopień skomplikowania). Potem okazuje się jednak, że 100 Floors raczy nas tak złożonymi i podchwytliwymi poziomami, że kombinowanie może zająć nam długie godziny.

 Wymagająca gra na telefon

W grze raczej nie ma miejsca na refleks czy inne umiejętności potrzebne w większości gier mobilnych – brak elementów zręcznościowych czy strategicznych. Tutaj liczy się tylko logiczne myślenie, wyciąganie odpowiednich wniosków i dbałość o detale. Zwłaszcza to ostatnie okazuje się przydatne, bo – jak wiadomo – diabeł tkwi w szczegółach. Rozwiązania niektórych zagadek są ukryte bardzo głęboko i trzeba zwracać uwagę na wszystko: liczby, kolory, położenie elementów i tym podobne.

Wykorzystuj różne funkcje smartfona

Plusem jest niewątpliwie fakt, że oprócz poleceń dotykowych gra wykorzystuje również inne funkcje telefonu: niekiedy, aby zaliczyć piętro, będziemy musieli użyć czujnika ruchu lub zmienić poziom głośności. Dodatkowym urozmaiceniem są przedmioty, które gracz zbiera w trakcie rozgrywki: nóż, pochodnia, lina i inne.

Gra na długie godziny

Jeśli ktoś zaliczy wszystkie sto pięter, ma do dyspozycji dodatkową wieżę, nazwaną „Annex”. Co więcej, twórcy przygotowują również okolicznościowe poziomy specjalne, między innymi walentynkowe czy bożonarodzeniowe. Jeśli 14 lutego czekasz na ukochaną w restauracji, albo w wigilijny wieczór musisz doglądać karpia – zawsze możesz rozruszać szare komórki grając w 100 Floors.

Podpowiedzi w rozgrywce

Dla tych, którym nie starcza cierpliwości, zewnętrzni programiści przygotowali nieoficjalne poradniki i solucje. Chęć takiego ułatwienia sobie życia jest całkiem zrozumiała, bo najwyższe piętra w 100 Floors potrafią doprowadzić do arytmii serca, nerwicy i ogólnego rozstroju. Ale mimo wszystko warto spróbować zagrać bez „cheatów”, bo tylko wtedy poczujemy prawdziwą satysfakcję – porównywalną do radości Rejewskiego, gdy ten łamał Enigmę.Gra jest dostępna za darmo na każdym urządzeniu z Androidem, na iphone i ipad.

Screeny z gry na telefonie