Data dodania: 10-05-2016

Telefoniczny cymbergaj

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Air Hockey Speed to cymbergaj na telefony.

2. Wygląda średnio + ryzyko, że szybko się nudzi.

3. Ze znajomym zagracie tylko na jednym urządzeniu, ale przynajmniej za darmo.

Klasycznie, a nowocześnie

 

Koniec z szukaniem drobnych po kieszeniach. Teraz wystarczy, że wyciągniesz z niej telefon, aby spróbować się w klasycznej grze barowej – cymbergaju. Jej zasady są bardzo proste i zna je chyba każdy: twoim zadaniem jest wbicie krążka do bramki przeciwnika za pomocą tak zwanego grzybka. Przeciwnik oczywiście nie śpi i będzie starał się zrobić to samo. Jak prezentuje się gra Air Hockey? Sprawdzimy to.

Takie 5/10

 

Aby mniej więcej zobrazować jakość grafiki wystarczy powiedzieć, że nawet mniej wprawne oko rozpozna, iż ten tytuł ma już parę lat. Gra wygląda w porządku i nic ponad to. Animacje ruchu są nieco rwane, przez co gameplay jest mało płynny. Nie występuje tu żadne zróżnicowanie grafik, więc ciągle patrzymy na to samo – jeden stół, jeden krążek, jedne wszystko. Melomani nie będą usatysfakcjonowani, ponieważ brakuje jakiejkolwiek melodii. Niby mała rzecz, a odczuwa się jej brak.

Który następny?

 

Rozgrywka przeciwko komputerowi jest podzielona na trzydzieści leveli, a poziom trudności wzrasta razem z nimi. To niestety wszystko. Nie zagramy turnieju, nie zarobimy wirtualnych pieniążków, nie zdobędziemy uznania łatwych kobiet, o wymagających nie wspominając. Jedyne, co motywuje nas do dalszej rozgrywki to obrazek przedstwiający wątpliwej wartości puchar po zwycięstwie. Wow. Bardziej interesuje nas jednak rywalizacja ze znajomym. Pograć możemy na jednym urządzeniu lub… wcale. Nie przewidziano opcji gry online. Szkoda.

Próżno szukać innych trybów gry, wyzwań, ani czegokolwiek, co przyciągnęłoby naszą uwagę na dłużej.

Wieje nudą

 

Powiedzenie, że Air Hockey jest grą nudną byłoby nieeleganckie, ponieważ dostajemy dokładnie to, co ściągnęliśmy. To tak, jakby kupić książkę o prawie podatkowym i narzekać, że nie było w niej ciekawego wątku kryminalnego. Mimo wszystko twórcy mogli postarać się o urozmaicenie rozgrywki. Możliwość odblokowania nowych stołów, grzybków, ba, nawet zmiana koloru krążka sprawiłaby, że spędzilibyśmy przy tytule chociaż parę minut więcej. O jednej rzeczy jednak nie powiedzieliśmy – modyfikacjach gry. Jest ich dosłownie kilka m.in. drunk mode i big paddle. Pomysł fajny, ale problem w tym, że trzeba się naprawdę skupić, żeby dostrzec zmianę w gameplay’u. Pod tym względem deweloperzy się nie postarali.

 

Air Hockey to gra, która nie wyróżnia się niczym, co przyciągałoby uwagę. Ot zwykła popierdółka na nudne lekcje i wykłady. Jedną z jej niewielu zalet jest fakt, że pobierzecie ją za darmo na urządzenia z Androidem i iOS. Dla mniej wymagających jak najbardziej polecamy.

 Screeny z gry na telefonie