Data dodania: 01-04-2016

Twój wirtualny pies

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Świat na czterech łapach

Gra Dog Simulator to jedna z pięciu prostych zręcznościówek / symulatorów studia Swift Apps LCC, których bohaterami są czworonogi żyjące w bliskiej symbiozie z ludźmi: kotki, świnki, owce, pieski i króliczki. Choć zazwyczaj kojarzą nam się rozkosznym szczekaniem, głaskaniem miękkiej sierści i soczystą szyneczką, to pupile, którymi przyjdzie nam kierować to maszynki do niszczenia wszystkiego co znajduje się w ich otoczeniu.

Słowo „symulator” dodane w tytule tej gierki jest zdecydowanie na wyrost. Myśląc o symulatorze spodziewać by się mogło całego arsenału zachowań i przyzwyczajeń, którym będziemy towarzyszyć. W Dog Simulator nie doświadczymy zbyt wielu codziennych zdarzeń z życia psów; nie będzie tu ani karmienia, ani zabawy z ludźmi, nie przyniesiemy też kapci ani gazet w pysku. Jedyne do czego będziemy naszym podopiecznym potrzebni to wybieranie przedmiotów do demolki.

Parę plansz, niewiele możliwości

Po wybraniu single playera w menu głównym zostaniemy przeniesieni do trójwymiarowego domu naszych właścicieli, a napis na ekranie obwieści nam, że oto stanęliśmy przed nie lada zadaniem zniszczenia wszystkiego co możliwe. Niezależnie od lokacji: podwórko, farma, czy miasto, cel jest zawsze ten sam. Trochę to nużące i mało urozmaicone. Choć plansz nie jest za wiele i przechodzi się je w miarę szybko to gra nie znudzi się chyba tylko najmniejszym maluchom.

Zbyt prostolinijnej i mało wymagającej rozgrywki nie ratuje ani sterowanie, ani zachowanie piesków. Kontrolna kierunku biegu jest uciążliwa i polega na przesuwaniu wirtualnego joysticka w odpowiednią stronę, który niedokładnie odwzorowuje nasze ruchy. Zarówno bieganie, jak i absurdalnie wysokie skakanie nie odzwierciedla naturalnych ruchów zwierząt, a ich zmodyfikowanie nie polepsza grywalności.

Grafika i fizyka kuleją

Otoczenie na nasze zaczepki reaguje topornie, a ludzie kręcący się to planszach nie reagują wcale. Większość elementów z otoczenia będziemy w stanie zniszczyć, a za każdą rozwałkę dostaniemy punkty i monety, które następnie możemy wydać na różne ubranka dla naszych milusińskich, w których wyglądają wprost rozkosznie.

Niestety nic poza bohaterami gry nie wygląda zbyt dobrze. Producenci poszedłszy w kierunku pseudo realistycznej grafiki utknęli gdzieś na początku 2000 roku – gra po prostu bardzo słabo wygląda. Bieganie po tak dziadowsko wyrenderowanych mapach nie sprawia żadnej przyjemności.

Resumując, Dog Simulator to gra jedynie dla prawdziwych fanów czworonogów zakochanych w zwierzakach. Musi to być jednak duża grupa, bo gra ma wysokie oceny użytkowników: 4,5 gwiazdki. Jeżeli zatem lubicie psy to sprawdźcie sami, może tytuł przypadnie Wam do gustu. Tym bardziej, że gra jest za darmo i nie ma dużych wymagań sprzętowych,dostępna na obie popularne platformy: Android i iOS.

Prezentacja gry – oficjalna zajawka

Screeny z gry na tablecie