Data dodania: 04-07-2016

Diabelskie koła

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Circles polega na obronie planety przed nadlatującymi meteorytami.
2. Grafika to minimalistyczne dzieło sztuki.
3. Naszym zdaniem, jedna z trudniejszych gier zręcznościowych.

Elegancko, ale bez rewolucji

 

Gry logiczno-zręcznościowe podbijają rynek mobilny – na smartfony powstaje coraz więcej produkcji tego typu, które nieraz zaskakują nowatorskimi, oryginalnymi pomysłami. Circles to tytuł, który może i nie będzie pionierem nowych rozwiązań, za to urzeka swoją prostotą. Przyjrzyjmy się bliżej grze od studia Cherrypick Games.

Ochroń kółka przed… kółkami

 

Postawione przed nami zadanie jest stosunkowo proste. Jego wypełnienie to zdecydowanie trudniejsza sprawa, ale jeszcze do tego wrócimy. Nasza misja polega na obronie planety przed nadlatującymi ze wszystkich stron meteorytami (to tylko nasza wyobraźnia, ale dobrze obrazuje przebieg rozgrywki). Jako trójkąt poruszamy się dookoła planety i w odpowiednim czasie stawiamy tarcze, o którą rozbiją się pędzące skały. Ilość stawianych naraz tarcz jest oczywiście ograniczona, a one same rozsypują się po jedno-dwukrotnym spotkaniu z meteorem. Jeśli trzy razy dopuścimy do zetknięcia się głazu z planetą – koniec gry.

Minimalizm na okrągło

 

Grafika to minimalizm w czystej postaci – sprowadza się do tytułowych okręgów. Jednym to podpasuje, innym niekoniecznie, my zaś uważamy, że do wciągającej zabawy nie potrzeba niczego więcej. Dźwięki z gry to nic innego jak prosta, zapętlona melodia. Reasumując – Circles nie zostanie okrzyknięte Miss Świata, ale jako elegancki konserwatysta.

Nowe rakiety

 

Motywatorem do zdobywania kolejnych punktów jest fakt, że spożytkujemy je na nowe kształty, którymi poruszamy się wokół planety. W większości są to rakiety i różnego rodzaju satelity. Do odblokowania jest ich ponad trzydzieści i to niestety wszystko, co oferuje nam tytuł. Reszta zabawy to już tylko bronienie się przed kolejnymi falami okręgów i pobijanie rekordów.

Dla cierpliwych

 

Nie dość, że gra jest trudna jak diabli, to jeszcze wyjątkowo irytująca. Jeśli nie umiesz przegrywać, to ta produkcja zdecydowanie nie jest dla ciebie. Poziom trudności rośnie z każdą sekundą, a na początku sukcesem będzie przetrwanie chociaż trzydziestu. Musisz lubić wyzwania, albo być masochistą, aby gra w Circles sprawiała radość. No dobra, może przesadzamy, ale twórcy tego tytułu nie znają takiego pojęcia jak “łatwo”.

Zszargane nerwy za darmo

 

Circles to prawdziwy weryfikator refleksu, zacięcia i cierpliwości. Jeśli chcecie sprawdzić, jak mają się u was te cechy, to pobierzcie gierkę za darmo na Androida lub iOS. Za rozbite urządzenia nie ponosimy odpowiedzialności.

Metryczka

 

Circles to opierająca się na prostym schemacie gra zręcznościowa. Poziom trudności stanowi duże wyzwanie. Z biegiem czasu produkcja może się znudzić, ze względu na niewielką ilość zawartości do odblokowania.

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 7

Grafika: 8

Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie