Data dodania: 01-07-2015

Polski arcade w świetnej formie

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Akcja Funky Smugglers toczy się na lotnisku, a Ty zostajesz operatorem maszyny rentgenowskiej prześwietlającej bagaże i pasażerów chcących dostać się na pokład. Na każdym etapie masz do skontrolowania określoną liczbę pasażerów. Im dalej w las, tym oczywiście do obsadzenia są większe samoloty, a dodatkowo wzrasta pomysłowość pasażerów i tempo w jakim chcą się znaleźć na pokładzie. W dalszej grze utrzymuje Cię właściwe wyłapywanie przedmiotów zabronionych, uważając jednocześnie, aby nie odbierać przedmiotów dozwolonych. To też jest karalne przez Twoich przełożonych i jeżeli tylko za często będziesz się mylił Twój przełożony postanowi się z Tobą rozstać. Jeżeli zobaczysz kilka niedozwolonych skarbów i uda Ci się je wskazać za jednym ruchem, otrzymasz dodatkowe wynagrodzenie. Wszystko zostało zgrabnie zatopione w klimacie lat 70tych.

Fabuła potraktowana jest nieco z przymrużeniem oka. Przemytnicy, oprócz pistoletów próbują przemycać również pająki, części mechaniczne, młoty, nożyczki, przepychacz sanitarny i wiele innych zaskakujących rarytasów, a maszyna którą obsługujesz nie wygląda na szczyt współczesnej techniki. W trakcie rozgrywki zdobywasz dodatkowo monety za które możesz kupować dodatkowe misje i plansze. Dla niecierpliwych, chcących przeskoczyć etap zbierania moment jest oczywiście droga na skróty. Wystarczy wysupłać kilka prawdziwych srebrników i twórcy gry z chęcią odblokują wszystko w jednej chwili.

Grafika stanowi mocny fundament tytułu. Cieszy oko zarówno użyta kreska, jak i dbałość o szczegóły. Jest kolorowo, jak przystało na lata 70te. Na jeszcze większe słowa uznania zasługuje oprawa muzyczna, idealnie korespondującą ze klimatem tytułu.. Bardzo rzadko się zdarza, żeby podkład muzyczny tak bardzo pomagał grze i wzmacniał ogólne wrażenie. Oczywiście pozytywne wrażenie.

Tym bardziej zachęcamy Was do przetestowania Funky Smugglers, że wydawcą tytułu jest polska firma 11bit Studios, twórcy niedawnego światowego hitu „This War of Mine”. Z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć zatem „dobre bo polskie”.

Funky Smuggler bez żadnych kosztów na Androida i iOSa.

Screeny z gry