Data dodania: 21-08-2015

GOL !

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Nawet jeśli piłka nożna nie należy do waszych największych zainteresowań, to mechanika gry i jej prostota sprawią, że rozgrywka będzie naprawdę przyjemna. Sprawdza się powiedzenie, że dobry pomysł to już połowa sukcesu.

Strzelaj gole jak najlepsi

Cała idea Score! opiera się na „rekonstruowaniu” bramek, które faktycznie padły w jakimś meczu. Przed rozpoczęciem każdego poziomu (a jest ich ponad 1000!), grafika stylizowana na bilet informuje nas o dacie meczu i jego stronach. Ustawienie zawodników na boisku jest takie samo, jak w trakcie realnego spotkania. Gracz jest odpowiedzialny za podania piłki między zawodnikami, a w końcu za zdobycie gola, tak, aby przebieg meczu zgadzał się z jego prawdziwym odpowiednikiem.

Gameplay jest intuicyjny: zasady da się opanować nawet bez tutorialu. Podania przeprowadza się poprzez rysowanie linii na ekranie, wzdłuż której piłkarz posyła futbolówkę. Żółte, przerywane ścieżki oznaczają ruch innych zawodników – trzeba brać na to poprawkę, by podanie było precyzyjne.

Score! rozgrywka

Score! udostępnia nam 53 „pakiety” goli, które pogrupowano tematycznie: najlepsze bramki każdej dekady, gole ligi niemieckiej, bramki z Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii, itd. Każdy pakiet zawiera 20 bramek, które można przejść w trzech trybach: „Amateur” (uproszczony tryb rozgrywki), „Professional” (bardziej złożona mechanika, uwzględniająca siłę strzału) i „Bonus” (tutaj głównym założeniem jest „pisanie historii na nowo”, a gra pozwala nam zdobywać bramki w inny sposób, niż w rzeczywistości). W grze mamy więc 1060 poziomów, a jeśli liczyć trzy tryby, daje to 3180 goli do zdobycia.

Za każdy poziom otrzymujemy oceny w postaci gwiazdek oraz nagrodę wypłacaną w żetonach. Jeśli udało nam się zdobyć bramkę przy pierwszym podejściu, dostajemy także tytuł „Ace”.

Dodatkowe smaczki gry

W grze może podobać się fakt, że nie jest ona nastawiona na zakupy wewnątrz aplikacji. Wszystko, co możliwe do odblokowania (kolejne pakiety bramek oraz power-upy ułatwiające strzelenie gola), można nabyć za wirtualną walutę (żetony), a nie prawdziwe pieniądze. Dodatkowymi smaczkami są (mało co prawda zróżnicowane) wypowiedzi komentatora sportowego (tylko w języku angielskim) oraz bardzo przyjemna muzyka. Gracz ma także dostęp do listy osiągnięć, które zdobywa po wypełnieniu konkretnego zadania (np. wywalczenie tytułu „Ace” w 10 bramkach). Warto również wspomnieć o codziennych wyzwaniach, czyli pojedynczych poziomach, które możemy przechodzić każdego dnia i zdobywać dodatkowe punkty.

Score! World Goals to naprawdę solidnie zrobiona gra, która może dostarczyć rozrywki na długie godziny i pewnie nie jeden zapalony fan futbolu pokusi się o przejście wszystkich 1060 poziomów w trzech trybach. Wszystko bez kosztów, na tabletach i smartfonch.

Screeny z gry