Data dodania: 04-05-2016

Zostań legendą futbolu

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Cel gry

W grze Dream League Soccer wcielamy się w rolę menedżera niewielkiego klubu, a naszym zadaniem jest wyprowadzenie go na szczyt. Pomogą nam w tym najlepsi zawodnicy na świecie, lub obiecujące gwiazdy, jeśli będą trenować wystarczająco ciężko. Rozgrywając kolejne mecze będziemy awansować do co raz wyższych lig i zapełniać gablotkę z pucharami. Jeśli marzyliście kiedyś o zostaniu trenerem piłki nożnej, to jest to tytuł dla was.

 

Gameplay

Rozgrywanie ligowych spotkań to podstawowe zajęcie, które poza cennymi punktami zasili budżet naszego klubu. Ogólnie pojęty gameplay wygląda bardzo dobrze – zawodnicy poruszają się stosunkowo naturalnie, murawa i stadion także prezentują się nienagannie. Miłym dodatkiem jest głos komentatora (w języku angielskim), który mimo, że często się powtarza, to nadaje klimatu prawdziwego meczu. Zmienne warunki pogodowe, system powtórek, czy prezentacja składu przed pierwszym gwizdkiem to dodatkowe smaczki sprawiające, że Dream League Soccer wygląda jak symulatory piłki nożnej z konsol i pecetów, sprzed paru lat.

 

Zarządzanie zespołem

Poza rozgrywaniem spotkań zajmujemy się zarządzaniem drużyną. Podstawowe kwestie, takie jak skład, formacja i pracowitość zespołu w różnych elementach gry dopasujemy oczywiście do własnej wizji futbolu. Ustalimy także wykonawców stałych fragmentów gry, a nawet wybierzemy, który z zawodników będzie dźwigał opaskę kapitana. Na tym niestety kończy się nasza władza, a szkoda. Chciałoby się, aby istaniała możliwość korygowania zachowań konkretnych zawodników, lub negocjowania płac i kontraktów.

 

Transfery

Kiedy dorobimy się nieco większych pieniędzy, warto pomyśleć nad sprowadzeniem do klubu jakiegoś wielkiego nazwiska. W grze odtworzono wielu prawdziwych piłkarzy, nie tylko tych najlepszych na świecie, ale także mniej znanych. Transfery przeprowadza się w bardzo prosty sposób, co niestety nie jest zaletą. Sprowadzenie Messiego do trzecioligowej drużyny paroma kliknięciami odbiera grze realności.

 

Treningi

Trenowanie zawodników to ważny element gry, ale także stworzony zbyt prosto. Wszystko odbywa się automatycznie, a gracz nie ma możliwości uczestniczenia chociażby w jakiegoś rodzaju minigrze, czy sekwencji zręcznościowej. Z racji na fakt, iż zarządzanie zespołem, transfery i treningi nie są szczególnie rozbudowane, najważniejszym (czyt. Dającym najwięcej frajdy) elementem jest sam mecz i to jemu poświęcimy nieco więcej uwagi.

 

Sterowanie w grze

Jedną z rzeczy, które często zniechęcają do grania w poważne produkcje na telefonie jest sterowanie. Na szczęście nie jest to problem w Dream League Soccer, ponieważ wszystko jest tu bardzo proste i intuicyjne. Cofając się do gameplay’u należy wspomnieć o jeszcze kilku pozytywnych aspektach. Zderzenia i upadki zawodników dobrze się prezentują, a publiczność żywiołowo reaguje na przejęcia i straty piłki. Szkoda tylko, że nie śpiewają.

 

Solidna piłkarska rozgrywka

Dream League Soccer to porządna gra piłkarska, choć niektórzy mogą narzekać na zbyt małe możliwości poza boiskiem. Jeśli jednak bardziej niż na zarządzaniu zależy nam na strzelaniu bramek, posyłaniu pięknych podań i rozbijaniu ataków przeciwnika, to ten tytuł zdecydowanie jest jednym z najlepszych. Zweryfikujcie to sami, pobierając grę za darmo na Androida.

 

Screeny gry na telefon