Data dodania: 27-01-2017

Perełka wśród gier

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Mekorama to darmowa gra logiczna.
2. Przepiękna grafika przyciąga wzrok.
3. Możesz zaprojektować własny, trójwymiarowy poziom!

Miłość od pierwszego zagrania

 

Raz na jakiś czas, w natłoku nowych gier trafia się prawdziwa perełka. Coś, co jest małym dziełem sztuki i wyznacza nowe standardy dla swojego gatunku. Takim tworem z pewnością jest Mekorama – gra logiczna, która jest tak piękna i dopracowana, że nie sposób się w niej nie zakochać. Podobnego zdania jest ponad milion graczy, którzy w Google Play zostawili bardzo mocną ocenę tytułu. Zanim rzucicie się na Mekoramę, to doczytajcie recenzję do końca. Taki mały challenge.

Jednooki robot

W grze Mekorama twoim celem jest doprowadzenie uroczego robota do pola, na którym znajduje się czerwony przycisk. Plansza, na której gramy, to wielopoziomowa bryła, która kryje różnorakie zagadki logiczne. Rozwiązywanie kolejnych łamigłówek otwiera przejście na następne kondygnacje poziomu. Trzeba być uważnym, aby nie zrzucić naszego bohatera na “ziemię”, bo choć wyjdzie z tego bez szwanku, to powrót na bryłę, a tym samym zaliczenie poziomu, nie będzie możliwe.

Oprawa godna dzieła

Grafika to bardzo mocna strona gry. Trójwymiarowe poziomy zaprojektowane są szalenie oryginalnie. Większość elementów składa się z sześcianów rodem z Minecrafta, ale dzięki zaoblonym krawędziom i dopracowanym teksturom, Mekorama nie wygląda jak kopia dzieła Notch’a. Przyjemna dla ucha melodia sprawia, że przy tym tytule można się nieźle wyluzować i przede wszystkim świetnie bawić. Jedynym mankamentem graficznej strony produkcji jest kamera, której nie możemy obracać o 360 stopni, a jedynie umieścić ją w jednym z czterech punktów, na rogach planszy, co niekiedy utrudnia obserwację.

Dla dzieci, ale…

Mekorama swoim poziomem trudności sugeruje, że tytuł kierowany jest raczej do młodszych odbiorców. Napotykane po drodze zagadki nie wymagają zaganiania do pracy zbyt wielkiej ilości szarych komórek. Na szczęście twórcy oddali w ręce graczy edytor poziomów, o którym więcej powiemy za chwilę. Społeczność tworzy na prawdę świetne levele, których przejście nie jest już tak banalne, jak tych, które proponują producenci Mekoramy.

Architekt leveli

Edytor poziomów pozwala każdemu z graczy na stworzenie własnego levelu, którym będzie mógł podzielić się z innymi. Ta opcja jest najlepszym, co mogło spotkać Mekoramę, ponieważ nie dość, że tworzy w okół gry społeczność, to także pozwala zmierzyć się z planszami o najróżniejszych poziomach trudności. Kreatywnym graczom projektowanie poziomów z pewnością sprawi wiele frajdy. Niestety, tworzenie leveli jest nieco niewygodne i wymaga cierpliwości oraz praktyki. Aby zagrać na planszy stworzonej przez innego gracza, wystarczy zeskanować kod QR aparatem telefonu. Kody znajdziemy w sieci, chociażby na głównej stronie www gry Mekorama.

Pozycja obowiązkowa

Mekorama to świetna produkcja, która odpręża i daje mnóstwo frajdy. Przepiękna grafika i oryginalne poziomy sprawiają, że samo patrzenie na tę grę jest bardzo przyjemne. Gracze, dzięki narzędziu do projektowania poziomów, mogą dać upust swoim kreatywnym zapędom. Możliwość dzielenia się stworzonymi planszami to świetna okazja, aby podjąć się nieco trudniejszych wyzwań niż te, zaproponowane przez twórców. Challenge zaliczony, dotarliście do końca. Pobierać Mekoramę – to rozkaz!

PS. Koniecznie pochwalcie się w komentarzach stworzonymi przez siebie poziomami!

Podsumowanie

 

Mekorama to darmowa gra logiczna, która wyznacza nowe standardy. Projektowanie własnych poziomów daje sporo satysfakcji, a granie na planszach innych użytkowników dostarcza nowych wyzwań. Pozycja obowiązkowa dla każdego posiadacza smartfona.

Ocena ogólna: 9+

Pomysł: 10

Grafika: 9

Grywalność: 9

Screeny z gry na telefonieOficjalny trailer gry na telefon