Data dodania: 20-04-2016

Let it Roll

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Graj bez zastanowienia

Roll The Ball to ostatnio coraz popularniejsza gra logiczna na rynku gier mobilnych. Zasady rozgrywki są wyjątkowo proste. Należy tak przesuwać kwadraty z elementami rury, aby ułożyć całą, która umożliwi przejazd kulce ze startu do mety. Zawsze na początku gry ustalone zostają nie tylko punkty końcowy i początkowy, ale także nieliczne stałe kwadraty, których położenia nie będziemy mogli zmieniać.

W zależności od poziomu trudności siatka, po której przesuwać będziemy fragmenty toru, będzie mieć wymiary 4×4 dla najłatwiejszego, 5×5, i 6×6 dla najbardziej skomplikowanych łamigłówek. Co dziesiąta zagadka będzie o tyle trudniejsza od innych, że dodatkowo odliczanych będzie 20 sekund do startu kulki. Tor musi być ustawiony tak, by kulka nie miała przeszkód na drodze do celu. W im mniejszej ilości ruchów uda nam się dostarczyć kulkę na koniec, tym więcej gwiazdek otrzymamy. Ot cała filozofia.

Pozornie darmowa gra

Choć gra jest darmowa, to żeby dostać się do bardziej skomplikowanych zagadek lub do innych trybów rozgrywki będziemy musieli zapłacić wspomnianymi gwiazdkami, czasem poświęconym na reklamy, bądź w większości przypadków twardą walutą. Bez opłat będziemy mogli zobaczyć jedynie, na czym nowe tryby rozrywki polegają: „moving” – kwadratowe puzzle można przemieszczać dowolnie w trakcie przejazdu kulki, a nawet gdy kula jest w środku fragmentu rury, który przekładamy oraz „star”, gdzie tor przejazdu należy wybrać tak, by zdobyć jak największą ilość leżących na planszach gwiazdek.

Grać może zacząć każdy, ponieważ poziom trudności na początku jest bardzo niski. Gdy przy piętnastym levelu z pierwszej grupy łamigłówek już moglibyśmy pomyśleć, że gra zaczynie się robić wymagająca, szybko zostajemy sprowadzeni na ziemię przez kolejne łatwe poziomy. Na szczęście okazuję się to zaplanowanym zabiegiem, który ma nas zachęcić do częstszej zabawy – łatwe poziomy przeplatane są trudniejszymi

Plus i minus to jedyne co widzę

Bardziej wytrwałych ucieszy fakt, że leveli w każdej grupie jest 60 a grup jest 15, to daje nam 900 plansz. Bardziej wymagających zasmuci, że nawet zagadki z najdalszych paczek zagadek nie powinny nastręczyć zbyt wielu problemów (przynajmniej te, w które można zagrać za darmo, aby wypróbować poziom grupy). Warto wykupić jedną z ostatnich grup za kilka złotych, że pobawić się na wyższym poziomie trudności.

Wygląd gry jest prosty, jak i same zasady zabawy. Drewniane klocki na ciemnobrązowej planszy otoczone jasnym drewnem. Odgłosy należy wyłączyć chyba, że odpowiada nam pseudo drewniany stukot przy każdym przesunięciu bądź naciśnięciu.

Roll the ball to solidna pozycja. Dużo darmowej zabawy przeplatanej niestety zbyt wieloma reklamami. Spędzicie przy niej sporo czasu, chyba, że wasza błyskotliwość zdecydowanie wykracza poza tą przyjętą za przeciętną przez producentów gry.

Oficjalna zajawka

Screeny z gry na telefonie