Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Na pewno kojarzycie archetyp starego, amerykańskiego farmera, który ze strzelbą w ręku siedzi na werandzie swojego domu, słucha radia i rozgląda się, czy ktoś przypadkiem nie wchodzi na jego teren. Jest dobrze przygotowany na przyjęcie ewentualnego intruza, posiada bowiem cały zestaw broni palnej, na czele z klasyczną dwururką.

Właśnie w taką postać wcielimy się w darmowej grze Swamp attack. Opowiada ona o prawdziwej inwazji różnego rodzaju zwierząt bagienno-rzecznych na posiadłość bliżej nieokreślonego jegomościa. Ów człowiek, grubszy pan w kapeluszu, nie zamierza dopuścić do zajęcia swojej ziemi i rozpoczyna przygotowania do obrony.

Strzelaj celnie

 

W praktyce gra jest klasycznym shooterem w stylu Kurki wodnej, w którym kliknięcia na ekranie odpowiadają żądanemu kierunkowi strzału, a pozycja strzelecka jest ustalona i nie zmienia się. Na początku mamy do dyspozycji tylko strzelbę z pięcioma nabojami, ale taka sytuacja szybko ulegnie poprawie.

Do przeciwników twórcy gry podeszli w sposób raczej groteskowy: mamy więc agresywne aligatory, bobry wyposażone w piłę mechaniczną czy borsuki uzbrojone w dynamit. Każdy zwierz ma określone umiejętności i poziom wytrzymałości — większość musi zbliżyć się do naszych pozycji, by nas zaatakować, ale niektóre (np. szczury) mogą to robić z dystansu.

Amunicja do podstawowej broni, czyli strzelby, jest niewyczerpalna, jednak przeładowanie magazynka zajmuje dłuższą chwilę, która może okazać się decydująca — z tego powodu nie warto strzelać na oślep.

Pełen arsenał

 

Swamp Attack pozytywnie zaskakuje ilością przedmiotów w grze. Dzielą się one na cztery kategorie: broń ofensywna (tutaj m.in. miotacz ognia, UZI, minigun czy karabin M16), materiały wybuchowe (granaty, dynamit, koktajle Mołotowa), zapory obronne (kolce, płoty itp.) oraz przedmioty specjalne (premium). W każdej kategorii wybór jest naprawdę spory, a kolejne przedmioty można odblokować albo za zdobywane w czasie gry złote monety, albo dochodząc do odpowiedniego poziomu.

 

Cały ten potencjał można wykorzystywać na ponad 100 poziomach, pogrupowanych w epizody. Ryzyko znudzenia zostało zminimalizowane — każdy poziom różni się od siebie, wzrasta nie tylko trudność, ale także różnorodność broni, bonusów i przeciwników. Często pojawiają się poziomy specjalne (np. z udziałem UFO, albo tzw. Quick mission, czyli szybki przerywnik).

Pojedynek strzelców

 

Gra pozwala również na rozgrywkę dwóch osób w trybie multiplayer. Tu zasady różnią się nieco od klasycznych (rywale atakują nawzajem swoje bazy, strzelając jednocześnie do ptaków), jednak rozgrywka pozostaje wciągająca i wyważona. Rozwiązania przyjęte w trybie wieloosobowym naprawdę są przemyślane i zachęcają do rozgrywki — zwłaszcza, że możemy rzucić wyzwanie znajomym z Facebooka, lub wylosować przeciwnika spośród puli graczy z całego świata.

Na koniec wypada jeszcze wspomnieć o oprawie graficznej Swamp Attack, która pasuje idealnie do klimatu gry — jest rysunkowa i surrealistyczna, ale nieprzesadzona. Przerysowano elementy broni i postaci, czyli te, które każą nam myśleć, że wcielamy się w obwieszonego pistoletami jankeskiego farmera z jajami.

Podsumowanie

 

Swamp Attack to gra, która może nie zachwyca pomysłem, ale może zachwycić wykonaniem. Prosta mechanika została tak obudowana szczegółami i dopracowanymi detalami, że aż chce się grać. W dodatku gra jest zupełnie za darmo na Androida.

Ocena ogólna: 9
Pomysł: 7
Grafika: 9
Grywalność: 9

Screeny z gry na telefonieOficjalny trailer gry na telefon