Data dodania: 03-07-2015

Gra słowna z nutą rywalizacji

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Słóweczka to gra dla każdego fana krzyżówek i Scrabble, posiadającego żyłkę rywalizacji. Idealny tytuł na wakacyjną rozrywkę, dla każdego kto lubi ćwiczyć swoje szare komórki, a od gier oczekuje czegoś więcej niż tylko bezmyślnego klikania w ekran.

Idea Słóweczek nie jest skomplikowana. Celem gracza . Mechanika jest równie łatwa to przyjazna i intuicyjna. Układanie wyrazów odbywa się poprzez przeciąganiem palcem po literach znajdujących się na planszy, tak aby w całości tworzyły wyraz. Celem gracza jest znalezienie jak największej liczby słów w czasie rozgrywki, tj. 90 sekund. Każda nowa rozgrywka to zupełnie nowa plansza, składająca się zawsze z 16 liter, kończąca się szczegółowymi statystykami. Wiesz ile zdobyłeś punktów, widzisz pełną listę wyrazów, które można było ułożyć i jaką maksymalną liczbę punktów można było zdobyć punktów.

To co dodaje grze kolorytu to możliwość rywalizacji z innymi graczami w sieci. Zdobycie 50 pkt nie cieszy i nie mobilizuje do dalszej gry tak, jak zajęcie 11 miejsca i chęć dostania się do top10 w kolejnej partii. Gra jest polską lokalizacją światowego tytułu. O popularności Słóweczek świadczy fakt, że gra ma ponad 3 miliony użytkowników na świecie (łącznie wszystkich wersji językowych).

Gra umożliwia 3równoległe tryby rywalizacji: klasyczny, racjonalny, idealistyczny. Pierwszy, będący jednocześnie najpopularniejszym, punktuje każdy ułożony wyraz z zastrzeżeniem, że im dłuższy wyraz tym większa liczba punktów. W trybie racjonalnym każdy wyraz jest identycznie punktowany, w racjonalnym celem jest poszukiwania najdłuższego wyrazu. W tym wypadku wygrywa ten gracz, który poradzi sobie z wyzwaniem w najkrótszym czasie.

Niestety w gra ma jedną, ale dość istotną wadę. Wielu użytkowników skarży się, że lista słownikowa jest uboga i nie zawiera niektórych popularnych wyrazów. Gra jest darmowa, działa na Androidzie i iOS i wymaga połączenia z internetem.

 Screeny z gry