Data dodania: 07-07-2016

Kwadratowe lochy

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Rust Bucket urzeka staromodną, kwadratową grafiką.
2. Gra zręcznościowa oferuje dwa tryby gry – kampanię i przetrwanie.

Retro style

 

Gry retro cieszą się ogromną popularnością, ponieważ pozwalają na swoistą podróż w czasie. Rust Bucket to gra, dzięki której pokażecie swoim dzieciom, jak wyglądały produkcje sprzed kilkunastu lat. Ten tytuł to oczywiście nie tylko prezentacja historii, ale przede wszystkim gwarant wielu godzin doskonałej zabawy. Tak wielu, jak tylko zechcecie, bo Rust Bucket jest grą o nieograniczonej liczbie poziomów.

Wiadro w lochach

 

Naszym zadaniem jest przemierzanie lochów, gdzie zmierzymy się z wieloma przeciwnikami. Postać, którą kontrolujemy, to odwrócone do góry dnem wiadro z parą demonicznych rogów. Intrygujące, nieprawdaż? W grze brakuje jasno określonego celu, więc pokonywanie kolejnych pomieszczeń może wydawać się absurdalne i pozbawione sensu, ale skoro nieźle się przy tym bawimy, to kto zwracałby na to uwagę?

Przebieraj palcami

 

Sterowanie sprowadza się do przeciągania palcem po ekranie w górę, w dół i na boki. Takim gestem nie tylko się przemieszczamy, ale także walczymy z przeciwnikami. Aby nie dać zabić się wszechobecnym potworkom, musimy wejść na zajmowane przez nie pole. Sytuacja odwrotna równa się porażce. Taki schemat kontrolowania bardzo przypadł nam do gustu. Palcem trzeba machać szybko, ale rozważnie.

A pamiętasz jak…?

 

Grafika to najbardziej charakterystyczna cecha produkcji. Kiedy wszyscy twórcy dopieszczają swoje trójwymiarowe gry, Nitrome postawiło na styl retro. Sami powiedzcie, kiedy ostatnio widzieliście pojedyncze piksele? Oldskulowy klimat dopełnia grająca w tle melodia, brzmiąca tak starodawnie, jak to tylko możliwe. Trochę obawialiśmy się, że każdy kolejny poziom będzie dokładną kopią poprzedniego. Na szczęście zróżnicowanie stoi na dobrym poziomie, a uczucie powtarzalności zbytnio nam nie dokucza.

Świat pełen niebezpieczeństw

 

Przeciwnicy to nie jedyne zagrożenie w lochach w grze Rust Bucket. Na naszej drodze staje wiele zagadek i przeszkód – raz musimy odnaleźć przyciski, które otworzą przejście, a innym razem uważać na palące się pola, które gasną tylko wtedy, kiedy pozostajemy w ruchu. Takie utrudnienia znajdziemy niemal na każdym poziomie. Poziom ich trudności nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu nie spowalniają one rozgrywki. Jednym słowem – fajne urozmaicenie.

Kampania i przetrwanie

 

Gra posiada dwa tryby zabawy. Pierwszy, nazwijmy go kampanią, to czterdzieści pełnych niebezpieczeństw poziomów. Drugi tryb polega na bronieniu się przed kolejnymi falami przeciwników. W ten sposób możemy bawić się niemal bez przerwy, bo czeka nas nieograniczona liczba poziomów. Twórcy dają nam wybór i to się ceni.

Darmowe podróże w czasie

 

Rust Bucket to świetna gra zręcznościowa o niepodrabialnym klimacie. Dopracowana oprawa w stylu retro pozwala poczuć się tak, jak czuliśmy się kilkanaście lat temu odpalając największe gamingowe hity. Proste sterowanie daje dużo frajdy, a dwa tryby gry nie pozwalają znudzić się zbyt szybko. Grę pobierzecie zarówno na Androida, jak i iOS. Oczywiście za darmo.

Metryczka

 

Rust Bucket to zręcznościówka z nieprzeciętnym retro-klimatem. Dynamiczne sterowanie i dwa tryby gry sprawiają, że w ten tytuł można wsiąknąć na długie godziny. Darmowa “pikseloza” na Androida i iOS.

Ocena ogólna: 9

Pomysł: 8

Grafika: 9

Grywalność: 9

Screeny z gry na telefonie