Data dodania: 19-04-2016

Brykanie z Kumplami

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Jump Buddies, czyli nic nowego pod słońcem. W tej arkadówce studia Crimson Pine Games dostajemy do dyspozycji bandę uroczo wyglądających stworków, które trzeba przeprowadzić jak najwyżej w górę planszy. Złowrogie otoczenie dybie na nasze życie, a każda kolizja może skończyć się śmiercią.

Palcem w ekran

Prosta rozgrywka i łatwiutkie sterowanie. Lawirować między ścianami, ruszającymi się platformami i zabójczymi gwiazdami będziemy stukając w ekran raz z lewej raz z prawej strony urządzenia. Każde kliknięcie to kolejny podskok w bok.

Ilu bohaterów tyle światów

Choć prostolinijność rozgrywki, która może szybko wam się znudzić, mogłaby kwalifikować Jump Buddies to szybkiego odinstalowania, to developerzy zadbali o to by związać was z tytułem na trochę dłużej. Za każde 100 gwiazdek, które zdobędziecie przebywając kolejne etapy kicania, będziecie mogli wylosować jedną z 13 nowych postaci (można je też kupić). Gwiazdki zdobywa się na tyle szybko, że już niedługo po rozpoczęciu gry będziecie mogli cieszyć się kolejnymi stworami lub zwierzakami. Każdemu z nich towarzyszy inny wygląd planszy i nieliczne, krążące wokół atrybuty (klaun – cukierki; żaba – kijanki).

Idealnie wyskalowany poziom trudności

Choć opanowanie sterowania nie powinno nastręczyć nikomu kłopotów (nawet osobom, które jeszcze nigdy nie grały w podobne tytułu), to aż tak łatwo nie będzie. Nasi bohaterowie wybaczą nam, co prawda, delikatne obtarcia o ściany labiryntu, to jednak przy kolejnej stłuczce rozgruchotają się w pikselowy mak. Dla wprawionych graczy Jump Buddies będzie kolejnym umiarkowanie wymagającym tytułem. Dla świeżaków będzie idealna – nie zniechęca od samego początku poziomem trudności, ale nie jest też wyjątkowo łatwa.

Grafika w trafiona w punkt

Wszystkie z 13 światów i trzynaście postaci stworzone są w święcącym obecnie tryumfy stylu flat design. Kartonowe głowy bohaterów i bogate w cienie i refleksy otoczenie wygląda bardzo dobrze. Irytującej zapętlonej muzyczki w tle brak, są za to komiczne stękania i plumkania, które wielu z was szybko wyłączy.

Solidna pozycja

Choć gra nie nosi żadnych znamion oryginalności, to sprawia dużo frajdy i dobrze się w nią gra. Odpowiednio ustawiony poziom trudności, ładna grafika i bogactwo postaci, to jej największe plusy. Dla wszystkich małych i dużych graczy dostępna jedynie na urządzenia z systemem Android.

Oficjalna zajawka gry

Screeny z gry na telefonie