Data dodania: 11-04-2016

Schwarzenegger generałem

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Mobile Strike to wojenna gra MMO, której promocja trwa w najlepsze za sprawą reklam w prawie wszystkich mediach. Czym wyróżnia się gra, której budżetu promocyjnego mogłyby pozazdrościć tytuły, które znamy z konsol i komputerów, a jej twarzą został sam Arnold Schwarzenegger?

Cel gry

Gra polega na rozwijaniu własnej bazy wojskowej, wypełnianiu misji i walki z innymi graczami. Jako dobry dowódca musimy zapewnić naszym wojakom odpowiednie wyszkolenie, wystarczającą ilość pożywienia i wiele, wiele innych dóbr. Baza, którą rozwijamy bardziej przypomina niewielkie państwo, ponieważ nie wszystko kręci się tu wokół wojny. Możemy inwestować w badania technologiczne, budować banki oraz kopalnie i kamieniołomy, żeby uzupełniać zapasy surowców.

Oprawa

Dwuwymiarowa grafika nie wgniata w fotel, za to robi to interfejs, którym obsługujemy tak rozbudowany produkt jak Mobile Strike. Na drodze do stania się militarną potęgą towarzyszą nam dziesiątki przycisków i ekranów. Poznanie ich wszystkich wymaga od gracza sporo czasu i cierpliwości, ale także najlepiej prezentuje, jak ogromną grą jest dziecko studia Epic War. Brakuje nam mocnej muzyki z prawdziwego zdarzenia, która podkreśliłaby militarystyczny klimat. Jedną melodię, która przygrywa naszym starciom trudno nawet nazwać melodią, bo jest to raczej zbitek sampli, który nie porywa brzmieniem.

Przyjaciel czy wróg?

Rozgrywka nastawiona jest na ciągłą interakcję z innymi graczami. Możemy prowadzić z nimi wojny lub wręcz odwrotnie – zawierać sojusze. Posiadanie silnych przyjaciół wiąże się ze sporymi korzyściami, ponieważ mogą nam pomóc na kilka sposobów. Kiedy zostaniemy zaatakowani, możemy liczyć na ich wsparcie. Poprosić o pomoc warto też wtedy, gdy budujemy lub ulepszamy jakiś budynek. Jeśli będą chętni nas wspomóc, to ukończymy aktualne przedsięwzięcie znacznie szybciej. Współpraca wśród graczy to ważny element gry.

 Bitwy

Prowadzenie walk może przynieść zarówno duże korzyści jak i straty – jak to na wojnie. Gdy wyszkolimy odpowiednią ilość oddziałów możemy ruszyć do walki. Potyczki wymagają nieco strategicznego myślenia i porządnego zaplecza. Dobrze by było, gdyby nasi sojusznicy mieli większy potencjał militarny niż sojusznicy naszego wroga.

Ogromna gra

Mobile Strike oferuje mnóstwo ciekawych opcji i nie sposób powiedzieć o wszystkich. Najlepiej przekonać się samemu jakie korzyści przyniesie rozstawianie pułapek, ulepszanie budynków, rozwijanie technologii, szkolenie wojsk, zaliczanie misji, produkowanie broni i innego wyposażenia dla żołnierzy i jeszcze więcej. Początkujący gracz może poczuć się zagubiony w ogromnym świecie gry, ale prędzej czy później doceni poziom jej rozbudowania.

Pay to win?

Złośliwi szybko przykleili tytułowi łatkę “pay to win” i nie ma czemu się dziwić, ponieważ najróżniejsze oferty co chwilę się do nas zalecają. Zamiast wymieniać bonusy, które możemy zdobyć za prawdziwe pieniądze, łatwiej powiedzieć czego nie da się kupić. Wszystko się da. Nie ma co ukrywać, że ci płacący mają sporą przewagę nad innymi graczami, jednak nie sprawia to, że nie można dobrze się bawić nie wydając pieniędzy.

Darmowa gra, w teorii

Mobile Strike to fantastyczna gra strategiczna, w której nigdy nie zabraknie nam zajęć. Jeśli przymknie się oko na wszechobecne i nieco nachalne mikropłatności, to zabawa jest naprawdę wyborna. Niewiele tytułów może pochwalić się taką wielowątkowością i poziomem dopracowania. Próżno doszukiwać się znaczących wad tej produkcji i najlepiej przekonać się o tym samemu pobierając grę za darmo na telefony z Androidem.

Oficjalna zajawka gry za darmo

Screeny z gry na Androida