Data dodania: 18-04-2016

Zapałki dla dzieci (i dla dorosłych)

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Recepta na zamułkę

Kiedy szarym komórkom nie pomogła trzecia kawa lub gdy nuda zagnieździła się w waszym mózgu tak głęboko jak wy w kanapę, na ratunek przychodzi gra logiczna – Łamigłówki z Zapałkami. Pomoże rozruszać zastałe szare komórki lub wkurzyć tak, że szybko znajdziecie sobie coś do roboty. Ale tylko tych z systemem Android.

Masa zagadek, małe zróżnicowanie

Move the Matches puzzles, bo taki tytuł nosi przedmiot recenzji w języku angielskim, to nic innego jak zestaw zagadek logicznych polegających na przekładaniu, dodawaniu i usuwaniu odpowiednich zapałek w celu rozwiązania zadanego problemu. I to zestaw całkiem imponujący, bo składający się z dwunastu pudełek (epizodów), w których znajdziecie aż po sto różnych zadań do wykonania.

Kategorie gry

Wszystkie zagadki dzielą się na trzy podstawowe kategorie. Pierwsza z nich to proste działania matematyczne, które musimy poprawić tak, aby dawały prawidłowe rozwiązania. W zależności od polecenia przyjdzie nam dołożyć odpowiednią ilość zapałek, przełożyć już położone na ekranie lub usunąć kilka zbędnych.

Dwie kolejne kategorie są bardzo do siebie podobne i polegają na uzyskiwaniu zadanej liczby kwadratów lub trójkątów. Mechanizm rozwiązywania jest taki sam jak w przypadku równań, choć w większości są trochę trudniejsze od problemów związanych z królową nauk.

Poziom trudności

Jeżeli jesteśmy już przy poziomie trudności, to bardziej wymagający gracze już po pierwszych kilkudziesięciu zagadkach mogą się znudzić. Szczególnie proste są zagadki z działaniami, które po paru pierwszych próbach powinny stać się dziecinnie łatwe dla każdego. Zadania z kwadratami i trójkątami bywają dużo bardziej wymagające. Jednakże po skończeniu pierwszego pudełka i zrozumieniu schematu, jakim rządzi się układanie zapałek, trudno będzie was zaskoczyć jakimkolwiek układem.

Oprawa graficzna jest prosta i odpowiednia dla tego typu rozrywki. Kolorowe tło i realistycznie wyglądające zapałki umilą wam czas główkowania. Po każdym dobrze wykonanym zadaniu stworzony na ekranie układ staje w płomieniach, co daje bardzo satysfakcjonujący efekt. W tle pogrywać może plumkająco irytująca muzyczka, którą każdy z was pewnie szybko wyłączy. Poza społecznościowymi brak tu jakichkolwiek innych opcji, bo w gruncie rzeczy żadne inne nie są potrzebne.

Ściągać?

Łamigłówki z Zapałkami to dobra pozycja, do której będziecie często wracać. Nie jest to oczywiście tytuł, nad którym spędzicie długie godziny, ale raz na jakiś czas w tramwaju lub poczekalni będzie jak znalazł. Z każdym kolejnym epizodem będziecie sięgać po nie coraz rzadziej ze względu na małe zróżnicowanie zagadek i niezbyt wysoki poziom trudności. Polecamy tym goręcej, ponieważ to gra od polskiego developera.
Gra darmowa na telefon z Androidem.

Screeny z gry na telefonie