Data dodania: 12-01-2017

Nowy temple run na telefony

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Tym razem przedstawiamy grę, która osiągnęła niebywały sukces: do końca października 2016 roku ściągnięto ją 43 miliony razy, a w Polsce sięgnął po nią niemal co dziesiąty użytkownik smartfona bądź tabletu. W Subway Surfers wcielamy się w rolę sympatycznego biegacza, który przemierza najeżone niebezpieczeństwami tory kolejowe i zbiera monety.

Bajeczna prostota

 

To, co decyduje o sile Subway Surfers to mały stopień skomplikowania. Tak jak w Temple Run, używamy jednego palca, by prostym ruchem skierować biegnącego naprzód bohatera na lewo lub prawo (ogólnie plansza składa się z trzech torów, między którymi możemy przeskakiwać). Do tego dochodzi jeszcze opcja skoku (przeciągnięcie palca w górę) i turlania się (analogiczny ruch w dół). Proste, prawda? Ale jakie skuteczne!

 

W grze znajdziemy oczywiście monety, bez których żadna zręcznościowa produkcja nie miałaby większego sensu. Aby zdobyć jak największą ilość z nich, musimy podejmować się karkołomnych wyczynów: wskakiwać na pociągi, szybko zmieniać tory, uskakiwać przed nadjeżdżającymi składami, przeskakiwać z wagonu na wagon. To wszystko odbywa się przy współudziale strażnika i jego psa, który stara się dogonić naszego bohatera.

 

Naturalnie to nie wszystko, bo Subway Surfers oferuje kilka usprawnień, w postaci plecaków odrzutowych, deskorolek i innych bonusów ułatwiających grę. Na trasie oprócz monet czekają także pojedyncze litery, stopniowo układające się w jakieś słowo (np. FLOW).

 

Żeby nie było zbyt nudno, na gracza czekają misje (np. zebranie dwustu monet w trakcie jednej gry), zadania ograniczone czasowo oraz możliwość zalogowania się przez Facebooka, by porównać swoje wyniki z osiągnięciami znajomych.

Pewien minus

 

By recenzja nie była tak cukierkowa, jak się wydaje, należy wspomnieć o grafice, która nie zachwyca. Naturalnie, po tego typu produkcjach nigdy nie oczekuje się przesadnie realistycznej grafiki — wprost przeciwnie, oderwanie od rzeczywistości narzuca nieco „bajkową” grafikę. Jednak w Subway Surfers oprawa wizualna po prostu szwankuje i wygląda na niedopracowaną.

 

Jest to jednakże tylko mały minus, który w niczym nie ujmuje całokształtowi gry. Rozgrywka jest szybka i przyjemna, a każda porażka zachęca do kolejnej próby.

Podsumowanie

 

Kilka szybkich partii w Subway Surfers pozwala szybko zrozumieć, dlaczego gra jest tak popularna. Spójna, kolejowa stylistyka jest w sumie niecodzienna i ciekawa. Bez wątpienia można polecić tę produkcję, zwłaszcza, że jest za darmo — na Androida i iOS.

Ocena ogólna: 8
Pomysł: 8
Grafika: 7
Grywalność: 9

Screeny z gry na telefonieOficjalny trailer gry