Data dodania: 13-09-2016

Okręg do okręgu

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Nie wyróżnia się na tle innych gier zręcznościowych.
2. ULTRAFLOW 2 nie jest grą piękną, ale nie o to w niej chodzi.
3. Jak znalazł, na przydługie podróże autobusem.

Zręcznościówki, dokąd zmierzacie?

 

Zdecydowana większość gier powstających na urządzenia mobilne to zręcznościówki. Tego typu produkcje doskonale wpisują się w ideę smartfonów – są szybkie, proste i zawsze pod ręką. Z powodu ogromnej popularności tego typu produkcji co raz ciężej o coś świeżego. Co z grą Ultraflow 2? Powiela ona utarte schematy, czy raczej zaskakuje innowacyjnością? Ciężko o jednoznaczną odpowiedź, więc przyjrzymy się jej nieco bliżej.

Cel zabawy

 

Twoim celem w grze Ultraflow 2 jest doprowadzenie jednego koła, do drugiego. Niestety nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Kontrola nad okręgiem sprowadza się jedynie do tego, że możemy “wystrzelić” je w danym kierunku. Musimy zrobić to z odpowiednią siłą i pod odpowiednim kątem tak, aby okrąg odbijając się od przeszkód dotarł do celu. Co więcej, koło może odbić się od ścian i innych elementów ograniczoną ilość razy, o czym informuje nas liczba wewnątrz okręgu.

Wzroku nie przyciąga

 

Ultraflow 2 to gra o bardzo minimalistycznej oprawie, która sprowadza się do geometrycznych kształtów na jednobarwnym tle. Twórcy zadbali jednak o to, żebyśmy nie znudzili się widokiem zbyt szybko – kolor tła często się zmienia, a same przeszkody mają nieraz bardzo wymyślne kształty. Melomani nie mają czego szukać w grze Ultraflow 2, ponieważ ścieżka dźwiękowa ogranicza się do prostego bitu, który mimo wszystko dobrze wpisuje się w minimalizm produkcji.

Strategia i chaos

 

Zaliczenie kilkunastu pierwszych leveli wymaga jedynie nieco szczęścia. Wystarczy wystrzelić koło mniej więcej w kierunku celu, a niemal na pewno uda nam się przejść poziom. Później robi się już trudniej – trzeba mieć pomysł w jaki sposób nakierować okrąg, aby osiągnął cel. Z kolejnymi poziomami gra wymaga co raz większej precyzji, bo odbicie się od przeszkody parę milimetrów za nisko sprawia, że nie uda nam się doprowadzić koła do miejsca docelowego. Reasumując, Ultraflow 2 może na początku sprawiać wrażenie gry banalnej, ale to szybko się zmieni.

<Zieeew…>

Twórcy starają się, żeby każdy poziom był inny niż poprzedni. Trzeba przyznać, że postawione przed nami wyzwania rzeczywiście są w miarę zróżnicowane, jednak to trochę za mało. Po kilkunastu minutach zabawy nie sposób nie odczuć znużenia rozgrywką. Gwoli ścisłości, producenci stworzyli inny tryb gry – hard mode. Za dostęp do niego niestety trzeba będzie sięgnąć do portfela.

Na parę chwil

 

Ultraflow 2 to gra poprawna. Niestety nie oferuje niczego, co sprawiłoby, że nie możemy oderwać się od smartfona. Co prawda sposób rozgrywki nie jest żywcem zerżnięty od innych produkcji tego typu, jednak wciąż nie jest na tyle interesujący, aby gierka wciągała. Jak zawsze – polecamy ściągnąć i samemu wyrobić sobie opinię, jednak w naszych oczach Ultraflow 2 nadaje się jedynie na przydługie podróże autobusem. Za darmo na Androida i iOS.

Podsumowanie gry

 

Ultraflow 2 to zręcznościówka jakich wiele. Wymaga dobrego pomysłu i precyzyjnego palca. Za darmo, więc warto spróbować.

Ocena ogólna: 7

Pomysł: 7

Grafika: 7

Grywalność: 7

Screeny z gry na telefonie