Data dodania: 06-01-2017

Piąty pancerny

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Nie da się ukryć, że maszyny pancerne to jeden z ulubionych tematów twórców gier, pokochany przez graczy już jakiś czas temu. Nie dziwi zatem, że coraz więcej producentów decyduje się na eksploatowanie tego motywu. War machines Tank Shooter Game to przykład na to, jak świetne efekty można w ten sposób uzyskać.

Służyć i niszczyć

 

Czymże jest czołg, jeśli nie maszyną posiadającą niszczycielską siłę ognia? Trzeba jednak wiedzieć, jak ją zmaksymalizować i temu służy przygotowany dla niewprawnych graczy samouczek. Prezentuje on, z jakich elementów składa się nasza maszyna bojowa (części te, takie jak podwozie, silnik czy opancerzenie, oczywiście możemy ulepszać). Istotne jest także malowanie, które może dać konkretne bonusy (na przykład zwiększyć siłę rażenia albo celność). Wszystkie te informacje możemy sprawdzić na precyzyjnym panelu ze statystykami, który dokładnie informuje o parametrach czołgu.

 

Gra korzysta z instytucji spersonalizowanego profilu, dzięki któremu możemy przynależeć do ligi (klanu graczy, który rywalizuje z innymi), a także awansować na coraz wyższe levele. Przeskok na wyższy poziom daje nam naturalnie dostęp do coraz lepszych czołgów, a wśród nich znajdziemy wiele autentycznie istniejących pojazdów, takich jak Pantera, Sherman, T-34 albo słynny Tygrys. Niektóre z nich to czołgi premium, za które pobierana jest dodatkowa opłata w diamentach.

Do boju!

 

Esencją gry są bitwy pancerne staczane na specjalnie przygotowanych planszach, w których na żywo biorą udział zawodnicy ze wszystkich stron świata. Tak jak w przypadku gier komputerowych, system sam dokonuje dopasowania i wrzuca nas do grupy graczy o podobnym poziomie doświadczenia. W ten sposób rozpoczyna się bitwa.

 

W trakcie gry możemy zbierać różne bonusy (amunicję, apteczki), które pomagają w grze. Na bieżąco prowadzony jest także ranking, który informuje który z graczy wykazał się największą skutecznością i jednocześnie zaliczył najmniej „wpadek”. Gra posługuje się bowiem klasycznym systemem „respawn”, czyli „odrodzenia się” po zniszczeniu i ponownym dołączeniu do tej samej gry. Runda trwa z góry ustaloną ilość czasu (kilka minut).

 

Sterowanie jest stosunkowo proste, a gra oferuje kilka rodzajów kamer, w zależności od tego, czy chcemy mieć ogólny widok na planszę, czy skupić się na celowaniu.

Jak w filmie

 

Trzeba przyznać, że rozgrywka w War Machines jest bardzo filmowa, głównie za sprawą przepięknej grafiki. Modele czołgów są bardzo dopracowane, otoczenie (krajobrazy i budynki) również zachwyca dokładnością i jakością wykonania. Na pochwałę zasługują również takie efekty, jak ślady gąsienic na podłożu czy efektowne wystrzały. Słowem — aż chce się grać.

Podsumowanie

 

War Machines to świetna propozycja dla każdego fana militariów. Dynamiczna rozgrywka, piękna grafika i szereg możliwości (wiele czołgów, ulepszeń i wzorów malowania) sprawiają, że War Machines to fantastyczna propozycja na długie godziny. W dodatku za darmo — dla iOS i Android.

 

Ocena ogólna: 8+
Pomysł: 8
Grafika: 9
Grywalność: 9

Screeny z gry na telefonie