Data dodania: 31-08-2015

Idealne jajko

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Gdyby chodziło tylko o odliczanie czasu, najprawdopodobniej każdy zrezygnowałby ze ściągnięcia tej aplikacji – w końcu wystarczy zerknąć na zegarek czy nawet ustawić tradycyjny stoper w komórce. Okazuje się jednak, że EggTimer to prawdziwe jajeczne centrum, a miłośnicy potraw zawierających białko i żółtko z pewnością uznają ją za bardzo przydatną.

Idea aplikacji

Oczywiście podstawową funkcją aplikacji pozostaje mierzenie czasu – tutaj jednak EggTimer przychodzi w sukurs kuchennym nowicjuszom, znacznie ułatwiając sprawę. Aplikacja sama ustawia zegar co do sekundy, w zależności od naszych preferencji: rodzaju potrawy (na twardo, na miękko, jajecznica, sadzone itd.) rozmiaru jajka (M, L, XL) oraz stopnia przygotowania (soft, medium, hard), który ustawiamy za pomocą specjalnego suwaka. Doświadczeni kucharze mogą oczywiście pominąć całą procedurę i skorzystać z opcji „Custom”, po prostu ustawiając wybrany przez siebie czas.

Cały rok na jajkach

To jednak nie koniec. W zakładce „Recipes” znajdziemy mnóstwo przepisów na potrawy, w których wykorzystuje się jaja. Ich ilość naprawdę zaskakuje: mamy do wyboru 27 kategorii (wśród nich m.in. śniadania, kolacje, propozycje dla dzieci czy nawet chińskie dania noworoczne). W każdej znajduje się kilka-kilkanaście przepisów, co w praktyce oznacza, że można przeżyć cały rok na jajkach, nie wpadając przy tym w kulinarną monotonię.

Multimedia

Zakładka „Eggs 101” znajdziemy m.in. listę składników odżywczych jajek, infografiki oraz instruktażowe filmy. Z kolei opcja „On the farm” oferuje nam dostęp do różnych artykułów i tekstów popularnonaukowych oraz profili kanadyjskich farmerów – cała aplikacja jest dziełem Egg Farmers of Canada, można więc przypuszczać, że wymienieni na liście hodowcy brali udział w jej tworzeniu.

Świat kręci się wokół jaj

Ogólnie po zapoznaniu się z aplikacją można dojść do wniosku, że cały świat kręci się wokół jaj. Nie jest to oczywiście prawda, ale wielość ich zastosowań z pewnością zaskoczy przeciętnego użytkownika. Interesujące jest również to, jak wiele rzeczy można napisać o – zdawałoby się – tak prozaicznym przedmiocie. Oprawa graficzna trzyma najwyższy poziom, a całość można używać zupełnie za darmo na każdym Androidzie i iOS.

Screeny z aplikacji