Data dodania: 02-06-2015

Kolejowe podróże, małe i duże

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Jak człowiek był sporo młodszy na topie były kolejki Piko, a terminy h0 czy TT nie były ówczesnym dziesięciolatkom obce. Czasy się jednak zmieniają, wszak panta rei J i dzisiaj zamiast pasjonować się modelami, kolekcjonować niezliczone lokomotywy, wagony, kombinacje torów, domków, kolejowej infrastruktury w skali 1:87, można jednym kliknięciem przenieść się do kabiny lokomotywy i jeździć. Do wirtualno-mobilnej kabiny ma się rozumieć.

Train Driver 15 to oczywiście symulator jazdy pociągiem. W grze wcielasz się w postać maszynisty i rozpoczynasz podróż. Do wyboru masz lokomotywę (na początku dostępna jest tylko jedna, ale wraz z rozwojem sytuacji odblokowywane są kolejne) i skład – pasażerski tudzież towarowy. W drugiej kolejności w Train Driver 15 mamy do dyspozycji kilka lokacji. Są Niemcy, Francja, USA, Australia, Kanada. To tyle teorii, bo w praktyce mniej wprawne oko nie zauważy żadnych na tyle charakterystycznych elementów krajobrazu, żeby od razu widzieć z jaką lokacją ma do czynienia. Myślę, że bliższy prawdzie byłby podział tras względem ukształtowania terenu. Zależnie od nastroju i upodobań można jeździć w mieście, po górach, łąkach, pustyni, czy wreszcie w zaśnieżonej scenerii.

W przypadku symulatorów jednym z kluczowych elementów jest grafika. Liczą się detale otoczenia po którym podróżujemy jak i poziom szczegółowości odwzorowania samego pociągu. Niestety w przypadku Train Driver 15 powodu do zachwytu nie ma i to pomimo zapewnień producenta o wyjątkowym pietyzmie w tym aspekcie.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że gra chodzi płynnie, nie zacina się i nie przeskakuje. Nie zauważyliśmy też rażących błędów z teksturami. Producent chwali się też kilkoma „smaczkami”, jak np. możliwość otwierania i zamykania drzwi w pociągach pasażerskich, czy animacjami wsiadania i wysiadania pasażerów.

Train Driver 15 adresowana zdecydowanie dla entuzjastów kolejnictwa, lub fanów symulatorów. Dla „zwykłego śmiertelnika” grywalność tego tytułu będzie mocno dyskusyjna.

Train Driver 15 jest darmowa , dostępna zarówno na Androida jak i iOS.

Screeny z gryOficjalny trailer z gry Train Driver 15