Data dodania: 07-05-2015

Kultowy Frogger w nowej odsłonie!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Pamiętasz słynną grę Frogger? Do swojej dyspozycji miałeś w niej żabkę, na którą czekało tyle niebezpieczeństw, że pozostawienie jej samej na kilka sekund, groziło śmiercią. Ciągle przesuwające się elementy, sprawiały że najmniejszy błąd w trakcie podskoku powodował upadek do wody i koniec gry. Frogger, doczekał się nowego, tak samo ekscytującego następcy – Crossy Road.

Crossy Road to gra typu endless arcade hopper, polegająca na przeprowadzaniu bohatera (domyślnie jest nim sympatyczny kurczak) przez ruchliwe ulice, tory, rzeki i inne przeszkody. Endless jest tu słowem jak najbardziej adekwatnym, ponieważ wędrówka wydaje się nie mieć końca. Ekran ciągle przesuwa się do góry, sprawiając, że musisz szybko wykonywać ruchy. Zatrzymanie się na dłuższą chwilę kończy rozgrywkę i przywraca Cię do ostatniego savepointu.

Graficznie Crossy Road przypomina nieco Minecraft lub klocki Lego. Wszystkie elementy, włącznie z postacią główną, zbudowane są z malutkich bloczków. Wykorzystana również została technologia 3D. Wybór bohatera jest kwestią raczej kosmetyczną, chociaż z upływem czasu, zamiast kurczaka możesz odblokować na przykład jednorożca, który podczas poruszania, będzie pozostawiał za sobą tęczę 🙂

Crossy Road jest grą, która bardzo wciąga. Jej sukces leży w prostocie i grywalności. Program dostępny jest bezpłatnie zarówno w sklepie Google Play, jak i w App Store. Polecamy ją wszystkim graczom lubiącym klasykę i zręcznościówki. Nie ma konkretnych ograniczeń wiekowych, a sterowanie jest na tyle proste, że nie powinno sprawiać problemu nawet najmłodszym użytkownikom.

Screeny z gry: