Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Ile razy spotkała Cię sytuacja, w której pacjent twierdził, że ma uprawnienia do świadczeń z Narodowego Funduszu Zdrowia ale nie miał jak tego udowodnić? Dość niepewności – teraz możesz szybko sprawdzić jaki status ma w prowadzonym przez NFZ Centralnym Wykazie Ubezpieczonych (CWU).

Darmowa i wyjątkowo prosta w obsłudze aplikacja na Androida i iOS, wymaga jedynie połączenia z internetem i numeru PESEL pacjenta. Informacje w systemie są stale aktualizowane więc nie ma mowy o pomyłkach. Uzyskiwane dane zawierają ponadto zapis historii ubezpieczeniowej pacjenta oraz kod potwierdzenia uprawnień.

Systemu eWUŚ jest zgodnie z założeniem Ministerstwa Zdrowia i obowiązującym prawem o ochronie danych osobowych (Dz. U. 1997 133.883 z póź. zm.), przeznaczony do weryfikacji uprawnień świadczeniobiorców tylko przez uprawnionych świadczeniodawców oraz lekarzy. Dlatego dostęp do systemu jest ograniczony tylko dla tej grupy. Korzystanie z usługi Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców przez świadczeniodawców oraz lekarzy posiadających umowę upoważniającą do wystawiania recept refundowanych jest możliwe dopiero po wydaniu przez Fundusz upoważnienia do korzystania z usługi eWUŚ na podstawie elektronicznego wniosku sporządzonego przez podmiot.